Przegląd prasy rpkom.pl – środa 14 października

Publikacja: 14.10.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Numer alarmowy 112: System przekieruje SMS

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji powinno wyznaczyć jeden punkt odbiorczy krótkich wiadomości tekstowych (SMS) przychodzących na numer alarmowy 112 – taki pomysł zgłosiła Konfederacja Lewiatan w trakcie konsultacji projektu rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie centralnego punktu systemu powiadamiania ratunkowego oraz punktów centralnych służb. Ten akt prawny nie rozstrzyga bowiem kwestii, w jaki sposób powinny być przekazywane do centrum powiadamiania ratunkowego krótkie wiadomości tekstowe do numeru 112.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/899488,numer-alarmowy-112-system-przekieruje-sms.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/wyborcza.biz [/srodtytul]

ZUS ustawił sobie przetarg?

Przetarg na kluczowy dla naszych emerytur system informatyczny przeprowadzono tak, aby mogło zwyciężyć tylko Asseco – uznał w tajnym piśmie Urząd Zamówień Publicznych. Kontrakt wart był 700 mln zł

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19019342,zus-ustawil-sobie-przetarg.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Samsung. Next is Warsaw

Europejska centrala koreańskiego giganta w stolicy Polski. Brzmi jak bajka? Inni też tak robią.W ciągu roku Samsung przeniesie centralę na Europę z Londynu do Warszawy — donosi „Korean Herald”, największa anglojęzyczna gazeta w Korei Południowej, powołując się na kilka źródeł. Rzecznik Samsunga w Korei zaprzecza. — Nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321485,97228,samsung-next-is-warsaw (dostęp płatny)

Dobry CRM ma cechy Facebooka

Producenci IT kuszą handlowców nowinkami ze świata mediów społecznościowych. Jak przy malejącym popycie poprawić wyniki sprzedaży? Z nowymi technologiami jest to możliwe. Nawet w mniejszych firmach słychać, że arkusze Excela już nie wystarczają. Stąd wzrost popularności systemów CRM w segmencie MSP. Zwłaszcza że cechują się coraz większą elastycznością i skalowalnością, intuicyjną obsługą i łatwo je zintegrować z urządzeniami przenośnymi.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321477,15422,dobry-crm-ma-cechy-facebooka (dostęp płatny)

Bruksela czeka na innowatorów

Polscy twórcy wynalazków i innowacji mogą znaleźć kontrahentów podczas branżowych targów w stolicy Belgii. Pod koniec listopada odbędzie się kolejna, już 64. edycja targów innowacyjności i wynalazczości Brussels Innova. Jak co roku do stolicy Belgii przyjedzie kilkuset twórców innowacji z co najmniej kilkunastu krajów. Polska delegacja od lat jest jedną z największych. Podczas trwania salonu polscy przedsiębiorcy i jednostki naukowo-badawcze będą mogły nawiązać nowe kontakty handlowe i badawcze i poznać najnowsze rozwiązania. Międzynarodowe jury dokonuje przeglądu i oceny wynalazków, a następnie przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321476,1456,bruksela-czeka-na-innowatorow (dostęp płatny)

Korporacja kupi rozwiązania start-upu

Zamiast tworzyć w firmie nowy dział i samemu kreować innowacje, można poszukać ich na rynku. Pomoże D-Raft. Szansą rozwoju dla wielu młodych, technologicznych firm jest praca dla korporacji; zresztą z obopólną korzyścią. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej łączników, spinających świat korporacji i start-upów. W rolę takiego właśnie brokera postanowił się wcielić Tomasz Rudolf, wcześniej związany z Innovatiką. Teraz promuje swój nowy projekt — D-Raft, spółkę, która wśród start-upowców wyszukuje nowych technologii, „sprzedając” je korporacjom. Jak to dział?

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321472,88171,korporacja-kupi-rozwiazania-start-upu (dostęp płatny)

Hi-Tech może zwiększyć biedę

Stephen Hawking, słynny fizyk i myśliciel, ostrzega. Stephen Hawking, słynny fizyk i myśliciel, ostrzega, że wielki postęp technologiczny może uczynić większość ludzi „rozpaczliwie biednymi”, a technologię można częściowo oskarżać o wzrost nierówności pod względem dochodów na świecie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321450,44386,hi-tech-moze-zwiekszyc-biede (dostęp płatny)

Smartfony wygrały z komputerami

Tego lata po raz pierwszy zarejestrowaliśmy więcej wyszukiwań na urządzeniach mobilnych niż komputerach. Tego lata po raz pierwszy zarejestrowaliśmy więcej wyszukiwań na urządzeniach mobilnych niż komputerach stacjonarnych i ten trend będzie kontynuowany — powiedział Amit Singhal, wiceprezes Google’a odpowiedzialny za usługę wyszukiwania.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321448,36393,smartfony-wygraly-z-komputerami (dostęp płatny)

Twitter ogłosił redukcję etatów

Jack Dorsey, nowy prezes społecznościowego portalu, podjął pierwsze trudne decyzje.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321447,75333,twitter-oglosil-redukcje-etatow (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Chińczycy zadzwonią z Pepsi

Producent napojów nie zamierza bezpośrednio konkurować z Apple czy Samsungiem. Ale smartfony z jego marką pojawią się na rynku. PepsiCo, producent napojów i innego typu produktów spożywczych, może udzielić firmie zewnętrznej licencji na użytkowanie marki Pepsi i sprzedaży pod nią aparatów telefonicznych i akcesoriów na chińskim rynku. Do podpisania umowy może dojść w ciągu kilku miesięcy –…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289259-Chinczycy-zadzwonia-z-Pepsi.html (dostęp płatny)

Europejska ekspansja Alibaby

Chiń­ski gi­gant e­-han­dlu za­po­wia­da uru­cho­mie­nie biur we Wło­szech, Fran­cji i Niem­czech. O Pol­sce na ra­zie ani sło­wa.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289242-Europejska-ekspansja-Alibaby.html (dostęp płatny)

Netflix: stawka większa niż Oscar

Celem pierwszej pełnometrażowej produkcji serwisu jest zachęcenie widzów do oglądania nowych filmów w domu. „Beasts of No Nation”, dramat wojenny o afrykańskim watażce granym przez Idrisa Elbę, stał się w ocenie krytyków jednym z faworytów do Oscara w kategorii najlepszy film. Ale dla dystrybutora i sponsora obrazu, firmy Netflix, stawka jest o wiele wyższa niż zdobycie złotej statuetki: chce on…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289241-Netflix:-stawka-wieksza-niz-Oscar.html (dostęp płatny)

Jak opleść Polskę internetem

Jaki model, jaka technologia, jakie opłaty pobierać za szybki internet – zastanawiali się uczestnicy forum w Krakowie. W poniedziałek w Krakowie odbyła się konferencja Broader Way Forum 2015 zorganizowana przez Huawei Polska, podczas której dyskutowano o sposobach realizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego w kontekście programu operacyjnego „Polska cyfrowa”.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289209-Jak-oplesc-Polske-internetem.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu