Przegląd prasy rpkom.pl – środa 14 października

Publikacja: 14.10.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Numer alarmowy 112: System przekieruje SMS

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji powinno wyznaczyć jeden punkt odbiorczy krótkich wiadomości tekstowych (SMS) przychodzących na numer alarmowy 112 – taki pomysł zgłosiła Konfederacja Lewiatan w trakcie konsultacji projektu rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie centralnego punktu systemu powiadamiania ratunkowego oraz punktów centralnych służb. Ten akt prawny nie rozstrzyga bowiem kwestii, w jaki sposób powinny być przekazywane do centrum powiadamiania ratunkowego krótkie wiadomości tekstowe do numeru 112.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/899488,numer-alarmowy-112-system-przekieruje-sms.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/wyborcza.biz [/srodtytul]

ZUS ustawił sobie przetarg?

Przetarg na kluczowy dla naszych emerytur system informatyczny przeprowadzono tak, aby mogło zwyciężyć tylko Asseco – uznał w tajnym piśmie Urząd Zamówień Publicznych. Kontrakt wart był 700 mln zł

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19019342,zus-ustawil-sobie-przetarg.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Samsung. Next is Warsaw

Europejska centrala koreańskiego giganta w stolicy Polski. Brzmi jak bajka? Inni też tak robią.W ciągu roku Samsung przeniesie centralę na Europę z Londynu do Warszawy — donosi „Korean Herald”, największa anglojęzyczna gazeta w Korei Południowej, powołując się na kilka źródeł. Rzecznik Samsunga w Korei zaprzecza. — Nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321485,97228,samsung-next-is-warsaw (dostęp płatny)

Dobry CRM ma cechy Facebooka

Producenci IT kuszą handlowców nowinkami ze świata mediów społecznościowych. Jak przy malejącym popycie poprawić wyniki sprzedaży? Z nowymi technologiami jest to możliwe. Nawet w mniejszych firmach słychać, że arkusze Excela już nie wystarczają. Stąd wzrost popularności systemów CRM w segmencie MSP. Zwłaszcza że cechują się coraz większą elastycznością i skalowalnością, intuicyjną obsługą i łatwo je zintegrować z urządzeniami przenośnymi.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321477,15422,dobry-crm-ma-cechy-facebooka (dostęp płatny)

Bruksela czeka na innowatorów

Polscy twórcy wynalazków i innowacji mogą znaleźć kontrahentów podczas branżowych targów w stolicy Belgii. Pod koniec listopada odbędzie się kolejna, już 64. edycja targów innowacyjności i wynalazczości Brussels Innova. Jak co roku do stolicy Belgii przyjedzie kilkuset twórców innowacji z co najmniej kilkunastu krajów. Polska delegacja od lat jest jedną z największych. Podczas trwania salonu polscy przedsiębiorcy i jednostki naukowo-badawcze będą mogły nawiązać nowe kontakty handlowe i badawcze i poznać najnowsze rozwiązania. Międzynarodowe jury dokonuje przeglądu i oceny wynalazków, a następnie przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321476,1456,bruksela-czeka-na-innowatorow (dostęp płatny)

Korporacja kupi rozwiązania start-upu

Zamiast tworzyć w firmie nowy dział i samemu kreować innowacje, można poszukać ich na rynku. Pomoże D-Raft. Szansą rozwoju dla wielu młodych, technologicznych firm jest praca dla korporacji; zresztą z obopólną korzyścią. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej łączników, spinających świat korporacji i start-upów. W rolę takiego właśnie brokera postanowił się wcielić Tomasz Rudolf, wcześniej związany z Innovatiką. Teraz promuje swój nowy projekt — D-Raft, spółkę, która wśród start-upowców wyszukuje nowych technologii, „sprzedając” je korporacjom. Jak to dział?

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321472,88171,korporacja-kupi-rozwiazania-start-upu (dostęp płatny)

Hi-Tech może zwiększyć biedę

Stephen Hawking, słynny fizyk i myśliciel, ostrzega. Stephen Hawking, słynny fizyk i myśliciel, ostrzega, że wielki postęp technologiczny może uczynić większość ludzi „rozpaczliwie biednymi”, a technologię można częściowo oskarżać o wzrost nierówności pod względem dochodów na świecie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321450,44386,hi-tech-moze-zwiekszyc-biede (dostęp płatny)

Smartfony wygrały z komputerami

Tego lata po raz pierwszy zarejestrowaliśmy więcej wyszukiwań na urządzeniach mobilnych niż komputerach. Tego lata po raz pierwszy zarejestrowaliśmy więcej wyszukiwań na urządzeniach mobilnych niż komputerach stacjonarnych i ten trend będzie kontynuowany — powiedział Amit Singhal, wiceprezes Google’a odpowiedzialny za usługę wyszukiwania.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321448,36393,smartfony-wygraly-z-komputerami (dostęp płatny)

Twitter ogłosił redukcję etatów

Jack Dorsey, nowy prezes społecznościowego portalu, podjął pierwsze trudne decyzje.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4321447,75333,twitter-oglosil-redukcje-etatow (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Chińczycy zadzwonią z Pepsi

Producent napojów nie zamierza bezpośrednio konkurować z Apple czy Samsungiem. Ale smartfony z jego marką pojawią się na rynku. PepsiCo, producent napojów i innego typu produktów spożywczych, może udzielić firmie zewnętrznej licencji na użytkowanie marki Pepsi i sprzedaży pod nią aparatów telefonicznych i akcesoriów na chińskim rynku. Do podpisania umowy może dojść w ciągu kilku miesięcy –…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289259-Chinczycy-zadzwonia-z-Pepsi.html (dostęp płatny)

Europejska ekspansja Alibaby

Chiń­ski gi­gant e­-han­dlu za­po­wia­da uru­cho­mie­nie biur we Wło­szech, Fran­cji i Niem­czech. O Pol­sce na ra­zie ani sło­wa.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289242-Europejska-ekspansja-Alibaby.html (dostęp płatny)

Netflix: stawka większa niż Oscar

Celem pierwszej pełnometrażowej produkcji serwisu jest zachęcenie widzów do oglądania nowych filmów w domu. „Beasts of No Nation”, dramat wojenny o afrykańskim watażce granym przez Idrisa Elbę, stał się w ocenie krytyków jednym z faworytów do Oscara w kategorii najlepszy film. Ale dla dystrybutora i sponsora obrazu, firmy Netflix, stawka jest o wiele wyższa niż zdobycie złotej statuetki: chce on…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289241-Netflix:-stawka-wieksza-niz-Oscar.html (dostęp płatny)

Jak opleść Polskę internetem

Jaki model, jaka technologia, jakie opłaty pobierać za szybki internet – zastanawiali się uczestnicy forum w Krakowie. W poniedziałek w Krakowie odbyła się konferencja Broader Way Forum 2015 zorganizowana przez Huawei Polska, podczas której dyskutowano o sposobach realizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego w kontekście programu operacyjnego „Polska cyfrowa”.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1289209-Jak-oplesc-Polske-internetem.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Numer alarmowy 112: System przekieruje SMS

Pozostało 99% artykułu
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?