Amerykańska część Deutsche Telekom – T-Mobile USA – wprowadziła dziś od oferty najnowszy model iPhone’a  (numer 5). Operator proponuje klientom o najlepszej historii kredytowej, nabycie smartfona od 99 dol. przy 2-letniej umowie i abonamencie miesięcznym w wysokości 20 dol.

Umożliwi też posiadaczom starych modeli iPhone’a wymianę ich za dopłatą na najnowszy model – iPhone 5 – informuje agencja Bloomberg.

W ten sposób oraz wprowadzając oferty bez umowy od 50 dol. za miesiąc telekom chce odwrócić negatywny trend, obserwowany w ubiegłym roku (stracił 2,1 mln użytkowników).

T-Mobile USA dąży do poprawy swojej pozycji rynkowej poprzez przejęcie tamtejszego operatora MetroPCS. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin wywodzący się z Niemiec telekom poprawił nieco swoją ofertę i ma obecnie poprawie większościowego akcjonariusza MetroPCS. Zgromadzenie akcjonariuszy tej firmy zagłosuje w sprawie przejęcia 24 kwietnia.

Według danych Bloomberga, powstały w ten sposób organizm pozostanie czwartym co do wielkości operatorem w USA z 42,3 mln klientów. Deutsche Telekom będzie posiadać w nim 74 proc. kapitału.