Claudia Nemat, szefowa operacji europejskich i członek zarządu Deutsche Telekom, planuje wyprowadzkę swojego pionu z kwatery głównej koncernu w Bonn i przenosiny do jednej ze stolic Centralnej lub Wschodniej Europy – informuje niemiecki tygodnik ekonomiczny Wirtschaftswoche.

Według doniesień tygodnika celem Claudii Nemat jest uzupełnienie pionu o menedżerów spoza Niemiec, co ponoć wywołuje spora niechęć pochodzącej z Niemiec średniej kadry i ma być łatwiejsze do realizacji w innym kraju.

Dzisiaj pośród potencjalnych siedzib pionu operacji europejskich wymieniane są przede wszystkim Praga i Budapeszt (Węgry są silne w strukturach DT, jako że do grupy należy węgierski operator narodowy).

Wedle raportu DT za I kwartał przychody grupy ze wszystkich europejskich, pozaniemieckich rynków wyniosły prawie 3,6 mld euro. Największym rynkiem pod względem przychodów była Grecja (819 mln euro), gdzie DT ma udziału w operatorze zasiedziałym OTE, przed Holandią (421 mln euro) i Polską (413 mln euro). Przychody z rynku węgierskiego wyniosły natomiast 335 mln euro, a z czeskiego 255 mln euro.