Przegląd prasy – poniedziałek 12 marca

Publikacja: 12.03.2012 08:30

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

Koniec wojny między operatorami, a dostawcami treści?

Paul Taylor, Daniel Thomas

Eric Schmidt, były szef Google’a, rozważał podczas kongresu w Barcelonie wizję współpracy content providerów z operatorami sieci mobilnych. Branża zainwestuje w tym roku w rozwój i utrzymanie swojej infrastruktury 204 mld dolarów, a infrastruktura ta wygeneruje 1,9 biliona dolarów przychodu, z czego operatorzy zainkasują 1,1 bln. A chcieliby więcej.

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/8a70f350-69dd-11e1-a26e-00144feabdc0.html#axzz1osvI6ihF (dostęp po zalogowaniu)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Zrób przetarg w internecie, zarobisz więcej pieniędzy

Sylwia Czubkowska

230 mln zł oszczędności przyniosła platforma elektronicznych aukcji przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Obecnie urzędy, gdy tylko chcą, mogą przy udzielaniu zamówień publicznych organizować aukcje czy licytacje w internecie. Ale są jednocześnie zobowiązane, by postępowania były prowadzone także pisemnie. UZP w swojej propozycji zmian prawa zamówień publicznych postuluje, aby stworzyć rozwiązania, które sprawią, że to właśnie elektroniczne organizowanie postępowań będzie najpopularniejsze. Powody: tak jest taniej, szybciej i bardziej przejrzyście.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=402487 (dostęp płatny)

UPC zamierza połknąć Multimedia

Michał Fura

Po przejęciu Aster pora na kolejne transakcje. To ułatwi UPC Polska walkę z Telekomunikacją Polską i Polkomtelem. Nad szczegółami sprzedaży pracuje już renomowany bank inwestycyjny. Liberty Global, amerykański właściciel UPC Polska, chce mieć na polskim rynku niczym niezagrożoną pozycję lidera. A do tego niezbędne jest połknięcie drugiej co do wielkości sieci kablowej Multimedia Polska. Tylko tak ten operator telewizji kablowej będzie mógł walczyć z naporem Telekomunikacji Polskiej oraz Polkomtelem i Cyfrowym Polsatem. – Będziemy zainteresowani Multimediami, jak tylko dostaniemy ofertę – potwierdził w rozmowie z DGP Rick Westerman, członek zarządu Liberty Global, podczas konferencji Cable Europe w Brukseli.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=402449 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

T-Mobile zaczyna spór o hot-spoty w Polsce

Urszula Zielińska

Analitycy i konkurencja nie zgadzają się z szefem T-Mobile w Polsce, według którego darmowe sieci Wi-Fi w Polsce będą znikać. – Za 5 – 6 lat w Polsce nie będzie już darmowych sieci Wi-Fi z dostępem do Internetu – mówił Mirosław Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej podczas prezentacji komunikatora Freeyah. Argumentował, że zmianę wymusi rynek, czyli konsumenci. – Ceny będą tak niskie, że nikt nie będzie miał potrzeby, aby przełączać się na Wi-Fi – mówił prezes T-Mobile w Polsce.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1128421_T-Mobile_zaczyna_spor_o_hot-spoty_w_Polsce.html (dostęp płatny)

Internet wchłania media

Magdalena Lemańska

Dwa razy więcej Amerykanów ma dziś dostęp do Internetu niż dekadę temu. Sieć kompletnie zmieniła media na całym świecie. Dostęp do Internetu ma dziś 274 mln Amerykanów (w tym 117,6 mln korzysta z Internetu mobilnego). To ponaddwukrotnie więcej niż w 2000 r., wynika z badań międzynarodowej firmy badawczej Nielsen. Jak mówiła Susan Whiting, wiceprezes Nielsena, na niedawnym spotkaniu z przedstawicielami polskich mediów, tego, jak dziś korzystają z mediów Amerykanie, nie da się do niczego porównać.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1128422_Internet_wchlania_media.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

Koniec wojny między operatorami, a dostawcami treści?

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?