Około 38 tys. dekoderów cyfrowej telewizji w technologii IPTV użytkują obecnie klienci Telefonii Dialog – poinformował przedstawiciel firmy podczas trwającej w Zawierciu VII Konferencji iNET-meeting. Oznacza to ok. 32 tys. podpisanych umów, ponieważ statystycznie 20 proc. klientów usług TV korzysta z dwóch dekoderów w ramach usługi multiroom. Dialog korzysta obecnie z dekoderów Siemensa i Motoroli, ale jak zakomunikowali przedstawiciele operatora „w ostatnim czasie coraz mocniej wchodzą w Motorolę”.

Po stronie kontentu przedstawiciele Dialogu podkreślali popyt na erotykę. Ich zdaniem jest jeden z podstawowych motorów sprzedaży pakietów tematycznych dla klientów cyfrowej TV (nie podali, ile Dialog sprzedał takich pakietów).

Operator zaprezentował swoją platformę IPTV podczas Konferencji iNET-meeting, ponieważ zaczyna ją oferować na hurtowych zasadach mniejszym operatorom. Proponuje ją na zasadzie kompleksowej obsługi dosyłu sygnału z wybranym przez ISP kontentem i dzierżawą dekoderów. Podstawowy wolumen zamówienia to 66 dekoderów (na ok. 50 klientów). Drugi model, to udostępnienie platformy technologicznej, gdzie pozyskanie kontentu jest po stronie partnera. Usługi TV proponuje (nie obligatoryjnie) z usługami transmisji danych, lub tranzytu IP.

rpkom.pl jest patronem medialnym VII Konferencji iNET-meeting