Być może podczas następnej edycji Mobile World Congress w Barcelonie Polska będzie miała stoisko narodowe. O takim pomyśle podczas wizyty na MWC z przedstawicielami firmy Comarch rozmawiali Igor Ostrowski, wiceminister w resorcie administracji i cyfryzacji oraz Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

– Podczas tegorocznego MWC w Barcelonie poza Comarchem praktycznie nie widać polskich firm. A kilka innych krajów, takich jak Francja czy Irlandia ma swe pawilony narodowe, gdzie tamtejsze firmy prezentują swe rozwiązania – mówi Piotr Machnik, szef Centrum Rozwoju Biznesu Sektora Telekomunikacja w Comarchu. Zdradza on, że przedstawiciele Comarchu rozmawiali o tym w Barcelonie z Igorem Ostrowskim i Magdaleną Gaj, gdy odwiedzili oni stoisko krakowskiej firmy.

– Na razie to tylko pomysł, by Polska też miała na MWC takie stoisko, ale pozytywne doświadczenia z polskim Pawilonem Narodowym podczas ITU Telecom World 2011 w Genewie pokazują, że to dobra droga – mówi Piotr Machnik.

W Genewie polski Pawilon Narodowy organizowało ówczesne Ministerstwo Infrastruktury z partnerami, wśród których byli: Telekomunikacja Polska, Netia, Comarch , Cyfrowy Polsat, P4 Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Oxycom.