Urząd Miasta Krakowa wybrał ofertę T-Mobile Polska w przetargu na świadczenie usług telefonii komórkowej wraz z dostawą 1770 telefonów (z zastrzeżeniem, że 30 proc. z tej ilości może nie zostać zrealizowane) bez blokady sim-lock z akcesoriami.

Operator dostarczy też klientowi 2 tys. aktywnych kart SIM, (z zastrzeżeniem, że 30 proc. z tej ilości może nie zostać zrealizowane) w tym 1980 kart SIM głosowych w rozmiarze standardowym oraz 20 kart głosowych w rozmiarze nanoSim lub microSim.

T-Mobile Polska będzie też świadczył usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu. Zajmie się też dostawą 113 modemów (również z zastrzeżeniem, że 30 proc. z tej ilości może nie zostać zrealizowane) oraz routerów (wymiennie) bez blokady sim-lock do pakietowej transmisji danych wraz z kartami SIM (197 sztuk z zastrzeżeniem, że 30 proc. z tej ilości może nie zostać zrealizowane).

Zlecenie realizowane będzie na rzecz krakowskiego Urzędu Miasta oraz 27 jednostek samorządowych, w tym Zespołu Ekonomiki Oświaty, siedmiu domów pomocy społecznej oraz 14 żłobków.

Wartość dwuletniej umowy wynosi 1,7 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił 2,55 mln zł brutto. W przetargu wpłynęło łącznie dwie oferty. O zlecenie zabiegał też Orange Polska.