Blisko 24 proc. internautów wykorzystuje do sprawdzania poczty email jednocześnie urządzenia mobilne i stacjonarne. Ponad 18 proc. użytkowników smartfonów najczęściej wykorzystuje je do sprawdzania poczty email, a 63,3 proc. z nich prowadzi za ich pomocą aktywną korespondencję emailową – wynika z raportu „Email w biegu” przygotowanego przez  GetResponse.

Eksperci tej firmy badali popularność urządzeń mobilnych w kontekście sprawdzania poczty email. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 960 osób z różnej wielkości firm z 16 branż.

Obecnie najczęściej używanym do tego celu narzędziem, jest laptop (37,9 proc.), ale już na drugim miejscu uplasował się smartfon (21 proc.). Z kolei wykorzystanie  komputera stacjonarnego do tego celu zadeklarowało jedynie niecałe 15 proc. ankietowanych.

Użytkownicy smartfonów najczęściej wykorzystują je (oprócz wykonywania połączeń telefonicznych) do sprawdzania poczty email (18,3 proc.). Respondenci wskazywali również przeglądanie stron internetowych (17,8 proc.) i korzystanie z aplikacji mobilnych (15 proc).

Ponadto, 63,3 proc. użytkowników wykorzystujących smartfony do sprawdzania poczty email, prowadzi za ich pomocą aktywną korespondencję emailową (wysyła i odbiera wiadomości email). A niemal 68 proc. wykorzystuje smartfony do sprawdzania zarówno korespondencji służbowej, jak i prywatnej. Ponadto, zdecydowana większość (70,5 proc.) użytkowników wykorzystujących smartfony do sprawdzania poczty email, robi to regularnie z taka samą intensywnością przez wszystkie dni tygodnia.