Aukcja LTE: dziś wnioski o rezerwacje

Publikacja: 26.10.2015 13:15

Dziś do godziny 16.15 w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwycięzcy aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz mogą składać wnioski o przyznanie rezerwacji zdobytego pasma. Mogą je także nadesłać pocztą.

Według naszych informacji do czasu publikacji tej wiadomości wpłynęły w UKE trzy wnioski. Wcześniej chęć odebrania i opłacenia pasma zadeklarowali Orange Polska, T-Mobile Polska oraz P4, operator sieci Play.

Nie było natomiast oficjalnej deklaracji w tej sprawie ze strony dwóch pozostałych podmiotów, które wygrały bloki częstotliwości: Polkomtela (zdobył pasmo 2600 MHz) i NetNet (zdobył blok pasma 800 MHz za nieco ponad 2 mld zł).

We wnioskach o rezerwacje ważne będzie także, czy zwycięzcy wystąpią o zakresy zasugerowane w ub. tygodniu przez UKE lub przynajmniej o różne zakresy, tak, aby przydział mógł odbyć się bezkolizyjnie.

Złożenie wniosku o rezerwację nie przesądza jeszcze, że koniec końców zwycięzcy je odbiorą i zapłacą.

W jednym ze scenariuszy, można się wycofać już po złożeniu wniosku o rezerwację. Podzielone są opinie, co do tego, czy zwolnione pasmo musi wówczas wrócić do UKE i podlega ponownej dystrybucji, przy czym UKE skłania się właśnie do takiej interpretacji.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu