CBA prześwietla sprzedaż małopolskiej sieci Hyperionowi

Publikacja: 22.11.2013 10:22

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zwrócili się wczoraj oficjalnie do marszałka województwa małopolskiego o wydanie dokumentów dotyczących sprawy sprzedaży spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa spółce Hyperion (MNI Telecom) .

MSS zostało kupione przez Hyperion w marcu 2013 r. za 2,6 mln zł. Prezesem tej ostatniej firmy jest Tomasz Szczypiński, były poseł PO.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński poinformował, że CBA nie prowadzi żadnego postępowania w małopolskim urzędzie marszałkowskim. – Nie prowadzimy żadnych czynności w urzędzie marszałkowskim w Krakowie. Jedynie w tym tygodniu poprosiliśmy urząd o udostępnienie pewnych dokumentów do przeanalizowania – powiedział Dobrzyński.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa zapewnia, że nie było nieprawidłowości przy sprzedaży spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa, powołanej przez samorząd województwa do budowy infrastruktury internetowej na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Podkreśla on, że MSS została sprzedana firmie Hyperion, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu ogłoszonym przez zarząd województwa. Według niego w trakcie oceny oferty brano pod uwagę, czy spełnia ona wymogi formalne i jest korzystna dla samorządu, nie oceniano natomiast „przynależności lub sympatii partyjnych osób reprezentujących spółkę”.

Dodaje, że firma otrzymała blisko 64 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, tak jak 1740 innych beneficjentów tego programu, którzy są przedsiębiorcami i podmiotami prywatnymi.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu