Przejęcie większościowego pakietu akcji Mediatela w zamian za wniesienie do spółki akcji Centernetu – to plan właścicieli obu spółek. Po podpisaniu listu intencyjnego obie spółki przeprowadzą due diligence, po czym będą musiały zyskać formalną akceptację do planu swoich właścicieli: Centernet rady nadzorczej, a Mediatel walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Formalności mają zająć kilka tygodni. Przedstawiciele obu spółek deklarują, że za około 1,5 miesiąca będą mogli przedstawić szczegóły swojej strategii. Dzisiaj przedstawili zręby koncepcji, którą należy uznać za niespotykaną na polskim rynku. Partnerzy wierzą, że uda im się działać z komercyjnym sukcesem, jako hurtowy sprzedawca kompletu usług telekomunikacyjnych, za pośrednictwem sieci partnerów detalicznych. Elementem planu jest rozbudowa własnej infrastruktury mobilnej na częstotliwości 1800 MHz, jak również współpraca z innymi operatorami i roaming krajowy w sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Jak powiedział Grzegorz Tomczyk, wiceprezes zarządu Centernetu, do tej pory spółka sprzedała ok. 200 tys. kart SIM, z czego aktywnych jest „więcej niż 50 proc.”

[link=images/pliki/mediatel_centernet_prezentacja.pdf]Prezentacja strategii Mediatela i Centernetu[/link] (.pdf, 1,462 MB)