Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy RP, odpowiedział na pismo Zbigniewa Gumulińskiego, szefa Info-TV-FM, który zażądał przeprosin za treści zawarte w liście otwartym do premiera Donalda Tuska opublikowanym w 24 listopada w dziennikach Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza.

Szef Pracodawców RP odrzucił to żądanie. Uważa, iż miał prawo zarzucić Info-TV-FM, iż nie wywiązała się ściśle z warunków decyzji rezerwacyjnej, na mocy której spółka może korzystać z częstotliwości (470-790 MHz) do emisji sygnału mobilnej TV.

Asumpt do sporu prezesa spółki z prezydentem organizacji biznesowej dał list otwarty w obronie Polskiej Telefonii Cyfrowej, którą Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ukarał kwotą 123 mln zł za rzekome utrudnianie kontroli w związku z dochodzeniem, czy operatorzy komórkowi nie zawiązali rynkowej zmowy na niekorzyść Info-TV-FM, uniemożliwiającej pojawienie się na rynku detalicznym usług mobilnej telewizji.

[link=https://docs.google.com/viewer?url=http://www.pracodawcyrp.pl/download/gfx/kpp/pl/defaultaktualnosci/14/352/1/odpowiedz_prezydenta_pracodawcow_rp_do_pana_zbigniewa_gumulinskiego.pdf&embedded=true&chrome=true]Odpowiedź Andrzeja Malinowskiego na pismo Zbigniewa Gumulińskiego[/link]