Działająca w Wielkopolsce firma Zapnet, która realizowała dwa unijne projekty budowy sieci ostatniej mili zaczyna oferować mieszkańcom kilkudziesięciu miejscowości w południowej Wielkopolsce (w powiatach ostrowskim i ostrzeszowskim oraz miejscowości Milicz i Sułów) łącza w technologii WiFi AirMax o prędkości do 12 Mb/s.

 – Ta oferta wprowadza nowy standard prędkości na terenach wiejskich i w małych ośrodkach miejskich, gdzie dostęp do łącza o dużej przepustowości był niemożliwy, bo brak było odpowiedniej infrastruktury oraz ofert, albo też bardzo drogi – tłumaczy Karol Zapart, właściciel spółki Zapnet.- Nasz internet radiowy przełamuje te bariery i otwiera mieszkańcom dostęp do pełni usług multimedialnych sieci: telewizji internetowej i radia on-line, muzyki oraz filmów, usług wideo na życzenie (VOD), przesyłu głosu i obrazu na żywo, możliwości pracy z aplikacjami „w chmurze” (cloud computing), itd. – dodaje.

Zapnet swą ofertą nęci m.in. abonentów innych operatorów internetu. Ci, którzy zdecydują się zmienić dostawcę na spółkę Zapnet otrzymują abonament za złotówkę przez pierwsze cztery miesiące (przy umowie na trzy lata) lub dwa miesiące (umowa na okres dwuletni).

W wielu z miejscowości, gdzie Zapnet zaczął oferować internet o prędkości 12 Mb/s provider realizował dwa projekty unijne budowa sieci ostatniej mili oferującej szerokopasmowy dostęp do Internetu. W innych w sposób naturalny rozbudował swą infrastrukturę.

Zapnet obecnie ma ponad 3000 abonentów w 60 miejscowościach na terenie 4 powiatów Wielkopolski i Dolnego Śląska, którym oferuje usługi szerokopasmowego internetu w technologii WiFi AirMax oraz telefonii internetowej VoIP