Solidarna Polska też chce kontroli Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej

Publikacja: 29.11.2013 09:36

Solidarna Polska chce, by prokuratura zbadała sprawę sprzedaży przez zarząd województwa małopolskiego spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa.

Celem zawiadomienia jest sprawdzenie, czy nie doszło „do przestępstwa niegospodarności, nadużycia zaufania czy korupcji”. Sprawa dotyczy sprzedaży spółki Małopolska Sieć Szerokopasmowa firmie Hyperion, z którą związani są m.in.: były poseł PO, syn Lwa Rywina i były szef Biura Śledczego SB. Jak podała w ub. tygodniu „Gazeta Polska”, MSS została sprzedana za 2,6 mln zł, choć dzień przed transakcją zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu jej 64 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa