Przegląd prasy – czwartek 16 grudnia

Publikacja: 16.12.2010 08:40

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Przyszła Era na T-Mobile[/b]

Michał Fura

Koniec sporu o PTC. Cyfra+ lub Polkomtel – to teraz możliwe cele polskiego magnata medialnego Zygmunta Solorza-Żaka. Los Ery jest pewny. Zdaniem analityków niemiecki właściciel przeprowadzi rebranding marki. Polski rynek telekomunikacyjno-medialny czeka przyspieszenie. Deutsche Telekom zaprowadzi teraz swoje porządki w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Zygmunt Solorz-Żak może spróbować przejąć Cyfrę+ i opanować połowę rynku płatnej telewizji, o ile nie sięgnie po większy kąsek – Polkomtel. To możliwe scenariusze kreślone po zakończeniu sporu o udziały w PTC między Deutsche Telekom, Vivendi, Skarbem Państwa i Elektrimem, za którym stoi medialny Zygmunt Solorz-Żak.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=333835

[b]Telekomunikacja Polska rozpoczęła sprzedaż platformy n[/b]

Michał Fura

Ruszyła współpraca, która ma pomóc Telekomunikacji Polskiej zwiększyć liczbę klientów telewizji, a platformie satelitarnej n pozyskać klientów zainteresowanych internetem. Od wczoraj TP rozpoczęła w swoich salonach sprzedaż Telewizji na Kartę, oferty telewizyjnej platformy n.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=333856

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Audytel: Rynek telekomunikacyjny odrabia ubiegłoroczne straty[/b]

Przemysław Poznański

W 2010 r. polski rynek wart będzie 46,56 mld zł. To oznacza, że rynek odrabia nieznacznie straty z ubiegłego roku – wynika z raportu firmy doradczej Audytel. – Jeśli gdzieś można szukać szans na dalszy wzrost wartości rynku, to w internecie szerokopasmowym, którego zasięg jest ciągle niewielki, oraz w naziemnej telewizji cyfrowej, na która wciąż czekamy – zaznacza Emil Konarzewski z Audytela.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8820418,Audytel__Rynek_telekomunikacyjny_odrabia_ubiegloroczne.html

[b]TP rozpoczęła sprzedaż oferty platformy N[/b]

Vadim Makarenko

Logo platformy N zawisło nad salonem Orange przy pl. Konstytucji w Warszawie. Gigant telekomunikacyjny rozpoczął sprzedaż oferty platformy cyfrowej należącej do TVN.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8824715,TP_rozpoczela_sprzedaz_oferty_platformy_N.html

[b]Koniec sporu o Erę. Deutsche Telekom jedynym właścicielem PTC[/b]

Przemysław Poznański

Koniec sporu o Erę. Po 11 latach Deutsche Telekom dogadał się z francuskim koncernem Vivendi i Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Przejmie 100 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej. – Era pozbywa się kuli u nogi, jaką był konflikt właścicielski. Efekt powinien być ożywczy dla tej firmy i dla rynku telekomunikacyjnego – przekonuje Tomasz Kulisiewicz, główny analityk firmy doradczej Audytel.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8819783,Koniec_sporu_o_Ere__Deutsche_Telekom_jedynym_wlascicielem.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Grupa TP, TVN: Rusza współpraca[/b]

Tomasz Boguszewicz

Grupa TP oraz TVN nawiązały współpracę. Wczoraj rozpoczęły sprzedawanie usług partnera swoim abonentom. W salonach TP i Orange pojawiła się oferta Telewizji na Kartę HD. Z kolei abonenci cyfrowej platformy „n” od stycznia będą mogli kupić usługi Grupy TP – mobilny dostęp do Internetu Orange Free.Telewizyjna oferta TVN jest specjalnie skrojona na potrzeby Grupy TP. Zawiera 12 kanałów telewizyjnych wysokiej rozdzielczości. Już na początku przyszłego roku udostępniony zostanie kanał telewizji trójwymiarowej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/693642_Grupa_TP_TVN:_Rusza_wspolpraca.html

[b]Koniec sporu o Erę szansą dla Elektrimu[/b]

Urszula Zielińska

Po 11 latach sporów w nocy z wtorku na środę zakończył się spór o Polską Telefonię Cyfrową. Pod ugodą podpisali się najwięksi wierzyciele Elektrimu – spółka będzie mogła wyjść z procedury upadłościowej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/693604_Koniec_sporu_o_Ere_szansa_dla_Elektrimu.html

[b]Spór o PTC wreszcie zakończony[/b]

Urszula Zielińska

Wczoraj w sądzie upadłościowym zostały złożone pierwsze dokumenty potrzebne, by stwierdzić, że Elektrim przestał być bankrutem. W nocy z wtorku na środę w jednej z warszawskich kancelarii zwaśnieni udziałowcy Polskiej Telefonii Cyfrowej położyli kres trwającemu od 11 lat sporowi. Pod ugodą podpisali się m.in. przedstawiciele francuskiego koncernu Vivendi, niemieckiego operatora Deutsche Telekom, główny właściciel Elektrimu Zygmunt Solorz-Żak oraz minister skarbu Aleksander Grad.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/693610_Spor_o_PTC_wreszcie_zakonczony.html

[b]Telekomy urosną tylko dzięki transmisji danych[/b]

Łukasz Dec

Wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego wyniesie w tym roku 46 mld zł, a do 2015 r. wzrośnie o 14 proc. Kurczyć się będzie jednak rynek telefonii głosowej Według raportu firmy doradczej Audytel w 2015 r. przychody firm telekomunikacyjnych w Polsce przekroczą 53 mld zł. – Choć widzimy różne hamulce, to jednak jesteśmy optymistami, jeżeli chodzi o rozwój rynku telekomunikacyjnego – powiedział podczas prezentacji raportu Tomasz Kulisiewicz, główny analityk Audytelu.Firma szacuje, że wartość rynku telefonii głosowej, na którym głównym graczem jest Telekomunikacja Polska, od 2005 r. do teraz spadła aż o 35 proc. I w przyszłości nadal będzie topnieć (brak jednak konkretnych prognoz).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/693640_Telekomy_urosna_tylko_dzieki_transmisji_danych.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]W dorzeczu Parsęty popłynie internet[/b]

MBE

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty dostanie prawie 16 mln zł dotacji z zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę sieci szerokopasmowej. Dzięki temu 10 tys. mieszkańców i 233 instytucje publiczne będą miały dostęp do sieci.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=bad4a30d-9b55-4ddd-b928-7137ebc8f371&date=2010-12-16

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Netbooki przegrają światową wojnę z tabletami[/b]

Tomasz Boguszewicz

Tanie minilaptopy, najchętniej kupowane komputery ostatnich trzech lat, ustępują miejsca „tabliczkom”. Na rynku komputerów przenośnych zachodzi właśnie wielka zmiana. Tanie i miniaturowe laptopy, zwane netbookami, przestają być oczkiem w głowie takich producentów, jak HP, Dell czy Samsung. Wypierają je tablety.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1005631_Netbooki_przegraja_swiatowa_wojne__z_tabletami.html

[b]Po 11 latach koniec sporu o Erę[/b]

Urszula Zielińska

Właścicielem Ery zostanie Deutsche Telekom, zapłaci 1,4 mld euro. Z tej kwoty francuskie Vivendi otrzyma 1,25 mld euro. Elektrim spłaci wszystkich wierzycieli. Resort skarbu twierdzi, że uchronił się od zapłacenia ogromnych odszkodowań firmom Deutsche Telekom i Vivendi. W nocy z wtorku na środę w jednej z warszawskich kancelarii zwaśnieni udziałowcy Polskiej Telefonii Cyfrowej położyli kres trwającemu od 11 lat sporowi. Pod ugodą podpisali się m.in. przedstawiciele francuskiego koncernu Vivendi, niemieckiego operatora Deutsche Telekom, Elektrimu, jego główny właściciel Zygmunt Solorz-Żak oraz minister skarbu Aleksander Grad.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1005627_Po_11_latach_koniec_sporu_o_Ere.html

[b]TP i TVN w jednym pakiecie[/b]

Magdalena Lemańska

Jesteśmy w czołówce pod względem tempa rozwoju płatnej telewizji w Europie. Nową ofertę przygotowali wspólnie Telekomunikacja Polska i platforma „n” Wczoraj szczegóły porozumienia ogłosiły Telekomunikacja Polska i należąca do TVN platforma cyfrowa „n”. W ramach długoterminowej umowy, jaką zawarły grupa TP i TVN, abonenci platformy cyfrowej „n” będą mogli w pakiecie kupić usługi telekomunikacyjne Grupy TP (m. in. Internet Orange Free), a klienci TP otrzymają dostęp do specjalnie skrojonej dla TP bezabonamentowej oferty Telewizji na Kartę platformy „n”, obejmującej 12 kanałów w wysokiej rozdzielczości.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1005633_TP_i_TVN_w_jednym_pakiecie.html

[b]Unia: za pięć lat połowę spraw załatwimy w sieci[/b]

Dariusz Wolak

Komisja Europejska chce, żeby mieszkańcy Unii Europejskiej coraz rzadziej musieli chodzić do urzędów administracji publicznej. Dlatego opracowała nowy pięcioletni program, którego wdrożenie ma spowodować poszerzenie zakresu oraz podniesienie jakości usług oferowanych przez jednostki administracji centralnej i samorządowej za pośrednictwem sieci. Komisja nie ukrywa, że przyczyną opracowania programu były m.in. kwestie ekonomiczne. Obsługa petentów przez Internet jest znacznie tańsza niż zatrudnianie rzesz urzędników w okienkach.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1005632_Unia:_za_piec_lat_polowe_spraw_zalatwimy_w_sieci.html

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Przyszła Era na T-Mobile[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?