Firma Ingenico, dostawca terminali płatniczych i systemów zarządzania płatnościami wiąże duże nadzieje ze współpracą z operatorami komórkowymi w Polsce.

Pierwszy wspólny projekt w Polsce spółka zrealizowała z Orange i był on skierowany do branży taksówkarskiej – Ingenico wyposażyła taksówki w terminale płatnicze z kartami SIM Orange. Według Ingenico projekt zakończył się wielkim sukcesem.

– Sprzedaliśmy kilkaset terminali z kartami SIM do jednej z warszawskich korporacji taksówkowych. Liczymy jednak , że to pierwszy krok i rozwiązaniem zainteresują się kolejne korporacje, także w innych miastach – mówi Piotr Mendyk, dyrektor sprzedaży zaawansowanej i projektowej w Orange.

Swoje plany na rynku telekomunikacyjnym ma tez firma Ingenico. – Mamy nadzieję, że na podobnych zasadach jak z Orange uda nam się podjąć współpracę z innymi operatorami –  mówi Piotr Waś, country manager Indenico w Polsce i krajach bałtyckich.

Ingenico na rynek Polski wprowadza też terminale, które pozwolą firmom, których nie stać na terminale płatnicze, akceptować płatności za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Do akceptacji płatności potrzebne będą dodatkowo darmowa aplikacja oraz mały czytnik wielkości telefonu komórkowego. Firma liczy, że rozwiazniem zainteresują sie małe firmy, ponieważ  będzie ono konkurencyjne cenowo. Ma ono trafić na rynek, m.in. przez operatorów telefonii komórkowej.