Przegląd prasy – środa 24 października

Publikacja: 24.10.2012 06:24

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Podrobiony sygnał z Chin

Sylwia Czubkowska

Na Allegro.pl oferowany jest sprzęt elektroniczny reklamowany jako idealny do odbioru sygnału cyfrowego. W rzeczywistości nie spełnia on niezbędnych wymagań technicznych. – Rynek zalały dekodery wadliwe, sprowadzane bez cła. Dzięki temu są tańsze od legalnych dekoderów – mówi Jacek Silski, prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął kontrolę i tworzy spis podróbek, które trafiają na rynek.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=427870 (dostęp płatny)

Play rośnie, odbierając klientów konkurentom, i nie narzeka na słaby rynek

Michał Fura

Czwarta co do wielkości sieć komórkowa na polskim rynku, której reklamową twarzą jest Kuba Wojewódzki, wciąż przejmuje klientów od konkurencji i to pomimo spowalniającego rynku. Operator może zakończyć ten rok z liczbą 8,8 – 9 mln klientów, osiągając przychody w wysokości 3,3 mld zł – można szacować na podstawie wypowiedzi prezesa spółki Jorgena Bang-Jensena. Firma przez pięć lat od wejścia na polski rynek zdobyła w nim już 16-proc. udział. W trzecim kwartale sieć zwiększyła liczbę klientów w stosunku do poprzedniego roku o 26 proc. do 8,2 mln.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=427835 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

iPad mini, czyli nowa odsłona wojny z Amazonem i Googlem

Vadim Makarenko

Pokazując nowego, mniejszego iPada na scenie California Theater w San Jose, szefowie Apple nie pozostawili wątpliwości, z czym ma konkurować ich najnowszy produkt. Apple dzięki iPadowi mini chce podbić niższą półkę rynku tabletów. Do tej pory jej unikał, gdyż wychodził z założenia, że 9,7-calowy ekran iPada stał się takim samym standardem, jak kartka formatu A4. Zmarły w zeszłym roku założyciel Apple Steve Jobs twardo podkreślał, że to „jedyny słuszny” rozmiar ekranu. Jednak sukces mniejszych tabletów, takich jak Kindle Fire Amazona czy Nexus 7 pokazał, że popyt na mniejsze urządzenia istnieje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12727652,iPad_mini__czyli_nowa_odslona_wojny_z_Amazonem_i_Googlem.html

Piano Media: wydawcy są zadowoleni ze współpracy

Vadim Makarenko

Słowacka spółka, prowadząca system pobierania opłat za czytanie gazet w sieci twierdzi, że polscy wydawcy są zadowoleni z jej usług. Nie podaje jednak żadnych szczegółów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12725551,Piano_Media__wydawcy_sa_zadowoleni_ze_wspolpracy.html

Zakupy grupowe, czyli co łączy Groupona z energetyką?

Vadim Makarenko, Tomasz Grynkiewicz

Serwisy zakupów tracą sympatię inwestorów, na ich strony wchodzi też mniej użytkowników. Szefowie spółek nie mówią o kryzysie, ale przyznają, że muszą się bardziej starać. Jak to robią? Jednym ze sposobów ma być personalizacja newsletterów, które sam Groupon codziennie wysyła do ponad 8 mln odbiorców w całym kraju.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12720086,Zakupy_grupowe__czyli_co_laczy_Groupona_z_energetyka_.html

Yahoo notuje rekordowe zyski po sprzedaży udziałów w chińskiej spółce

zyhc

Yahoo zarobiło w trzecim kwartale 3,2 mld dolarów. Zyski pochodzą głownie ze sprzedaży udziałów w chińskiej spółce Alibaba zajmującej się e-handlem.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12720962,Yahoo_notuje_rekordowe_zyski_po_sprzedazy_udzialow.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Sprzedaż komputerów dołuje

MAriusz Gawrychowski

O 8 proc. spadła w III kw. (r/r) globalna sprzedaż komputerów. Spowolnienie dotarło także do Polski, choć przez kilka kwartałów wydawało się, że nasz rynek jest odporny na wstrząsy. Do czasu. W tym roku, po raz pierwszy od kryzysowego 2009 r., zanotowano dwa ujemne kwartały z rzędu. Po dobrym początku roku drugi kwartał przyniósł osłabienie sprzedaży, a trzeci — tradycyjnie najsłabszy — ją pogłębił. Wyścig o względy klientów wygrywają tablety. Oddech branży może przynieść debiut Windows 8.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=135297# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Apple zaprezentował oczekiwanego iPada mini

Aleksandra Stanisławska

Wczoraj wieczorem koncern z Cupertino pokazał wreszcie tańszą wersję swojego kultowego tabletu. Jest też iPad czwartej generacji. iPad Mini jest największym zwrotem w strategii Apple’a od czasu, kiedy dwa lata temu na rynek trafił pierwszy 10-calowy iPad. Mniejszy tablet może stać się przebojem, który podtrzyma dominację Apple’a na rynku – twierdzą analitycy firmy brokerskiej Topeka Capital, prognozując sprzedaż 5–7 mln iPadów Mini w czwartym kwartale tego roku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1168742_Apple_zaprezentowal_oczekiwanego_iPada_mini.html (dostęp płatny)

Apple’a pierwszy krok na manowce?

Łukasz Dec

Wczoraj na rynku zadebiutował iPad mini. Od wielu lat Apple sprzedaje rzeszom zachwyconych fanów przeraźliwie drogie urządzenia, oparte na ograniczonym wyborze własnego oprogramowania i usług. Trudno jednak nie zauważyć, że są to zwykle urządzenia bardzo innowacyjne i wysokiej jakości.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1168738_Apple%E2%80%99a%C2%A0pierwszy_krok_na%C2%A0manowce.html (dostęp płatny)

Najłatwiej o zatrudnienie w IT i telekomunikacji

Anita Błaszczak

Mimo spowolnienia są firmy i branże, które przyjmują pracowników i umacniają się na rynku. W sektorze IT, telekomunikacji, a nawet w części firm motoryzacyjnych zatrudnienie rośnie – wynika z badań firmy ADP Polska, czołowego gracza na rynku outsourcingu płacowo-kadrowego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1168723_Najlatwiej_o_zatrudnienie_w_IT_i_telekomunikacji.html (dostęp płatny)

Niemiecki „Die Welt” wprowadza opłaty w sieci

Magdalena Lemańska

To kolejny duży dziennik, który decyduje się na ten krok. Zdaniem jego wydawcy tym tropem podążą kolejni. Jak zapowiedział w rozmowie z agencją Reuters Mathias Doepfner, prezes grupy Axel Springer wydającej „Die Welt”, gazeta zamknie swoje treści w Internecie pod koniec roku. – To ryzykowny ruch i nie ma gwarancji, że się powiedzie. Ale dziś jestem w tej kwestii większym optymistą niż jeszcze rok czy dwa lata temu – mówi Doepfner.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1168741_Niemiecki_%E2%80%9EDie_Welt%E2%80%9D_wprowadza_oplaty_w_sieci.html (dostęp płatny)

Play ma 8,2 mln klientów i pieniądze na częstotliwości

Urszula Zielińska

Choć konkurencja zapowiedziała trudny przyszły rok dla sieci komórkowych w Polsce, P4, operator sieci Play, ma na ten temat odmienne zdanie. – Nastroje naszych konkurentów i branży są nie najlepsze. My jesteśmy jednak ciągle zadowoleni z przebiegu wydarzeń – mówił wczoraj Joergen Bang-Jensen, prezes P4.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1168753_Play_ma_82_mln_klientow__i_pieniadze_na_czestotliwosci.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Podrobiony sygnał z Chin

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Telekomunikacja
Bezprzewodowy internet rozkwitnie dzięki 5G. Najnowsze prognozy Ericssona
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Telekomunikacja
Aukcja częstotliwości dla sieci 5G rusza 22 czerwca. Kto weźmie udział?
Telekomunikacja
Amazon wprowadza darmowy abonament telefoniczny. Cios w operatorów komórek