Orange Business Services uruchomiło usługi zdalnej komunikacji pod nazwą Telepresence Pass. Operator zapewnia, że do ich korzystania wystarczy zupełnie minimalny zestaw sprzętowy, czyli dowolny terminal sieciowy wyposażony w kamerę, głośnik i mikrofon, ponieważ zestawianie połączeń i zarządzenie nimi odbywa się z poziomu serwerów operatora.

Oczywiście, dla jak najlepszego wrażenia Orange zaleca korzystanie ze specjalnie wyposażonych sal konferencyjnych, choć możliwe jest uczestnictwo w wiedeospotkaniach za pomocą mobilnych aplikacji na smartfony i tablety.

Orange gwarantuje dostępność usługi w 67 krajach, do których sięga sieć MPLS operatora, a poprzez dedykowane dla usługi łącza w kolejnych 40 krajach. Orange podpisał do tej pory umowy o interoperacyjności usług telepresence z Verizon Enterprise Solutions, AT&T, BT, Tata Communications i Telefoniką.

Ceny usług wideokonferencyjnych Orange (z wykorzystaniem sali telepresence) wynoszą od 400 euro do 4000 euro miesięcznie w zależności od liczby stanowisk i ich wyposażenia.