Jak podał na swojej stronie internetowej magazyn „Computerworld”, powołując się na nieoficjalne informacje uzyskane od Piotra Kołodziejczyka, odpowiedzialnego za informatyzację podsekretarza stanu w MSWiA, przetarg na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (etap 1.), w skrócie zwany TETRA, został unieważniony. Wartość przetargu wynosiła ok. 500 mln zł.

Przetarg ogłoszono we wrześniu 2010 r. Jego zakres był ograniczony – działanie systemu miało się początkowo ograniczyć do miast organizujących mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012: Krakowa, Poznania, Warszawy, Gdańska, Wrocławia, oraz aglomeracji śląskiej.

Jak podaje „CW”, o odwołaniu przetargu zdecydowały przeciągające się procedury. Nowy konkurs na system łączności dla służb ma już obejmować swoim zasięgiem cały kraj.

W tej sytuacji alternatywą dla systemu TETRA w czasie EURO 2012 będzie najprawdopodobniej System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej CDMA zaprezentowany niedawno przez Polkomtela. Na niedawnej konferencji w warszawskim hotelu Sheraton, gdzie operator prezentował możliwości nowej usługi, minister Piotr Kołodziejczyk był jednym (obok m.in. wicepremiera Waldemara Pawlaka) z uczestników dyskusji panelowej.