Poinformował o tym na korporacyjnym blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. – Dziś podpisaliśmy warunkową umowę przejęcia tej stacji przez spółkę RMVC, którą kontroluje były dziennikarz i szef TVN CNBC Roman Młodkowski. Sprzedaży można się było spodziewać, ponieważ w Orange Polska konsekwentnie skupiamy się na „czystej” działalności telekomunikacyjnej. Przypomnę, choćby wcześniejsze transakcje sprzedaży Emitela, czy Wirtualnej Polski – napisał.

Roman Młodkowski potwierdza te informacje. Nie chciał jednak odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące transakcji (kwoty przejęcia nie podano), ani przyszłości stacji. – Jak to zwykle bywa w przypadku takich transakcji, jest ona obwarowana szeregiem warunków. Dopiero ich spełnienie powoli na zrealizowanie transakcji – powiedział rpkom.pl. Nie ma w planach zmiany profilu stacji. – To nadal będzie kanał sportowy, tylko jego oferta programowa zostanie poszerzona. Nie zmieni się sposób dystrybucji stacji –  nadal będzie obecna w sieciach kablowych  – mówi Młodkowski.

Jabczyński zasugerował w swoim wpisie, że po zmianie właściciela stacja zmieni nazwę. – Tak, ale na razie nie chcemy jeszcze jej ujawniać – mówi Młodkowski.

Jak podaje Jabczyński, jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki transakcji, umowa powinna wejść w życie w czwartym kwartale tego roku.

Kanał Orange Sport istnieje od sześciu lat.