Reklama

PIIT pisze do ministrów ws. okrytych niesławą projektów e-administracji

Publikacja: 30.12.2013 12:24

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała dziś list wystosowany do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i ministra Rafała Trzaskowskiego, w którym wyraża zaniepokojenie doniesieniami medialnymi nt. możliwego wstrzymania przepływu środków z  dotacji unijnych do kontraktów realizowanych dla e-administracji (7 oś POIG).

PIIT wezwał przedstawicieli rządu do ustosunkowania się do informacji o wstrzymaniu wysyłki faktur za wykonane projekty informatyczne refundowane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz do odtajnienia noty, którą miała przesłać Komisja Europejska.Wniósł o aktualną informację nt. refinansowania projektów realizowanych z POIG.

Izba ocenia, że informacje mediów wskazują na realne zagrożenie utratą finansowania unijnego idącego w miliardy złotych, „a nawet unieważnienia już realizowanych prac”.

PIIT skrytykował przy tym media za nierzetelność, broniąc jednocześnie dobrego imienia jednego z członków. „Zaskakujące jest także rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji (wprowadzających w błąd opinię publiczną, jak to miało miejsce w przypadku kilku publikacji prasowych) na temat rzekomych działań służb wobec jednego z naszych członków” – czytamy w liście.

[poprawione]

Reklama
Reklama

Wbrew temu, co napisaliśmy w tej wzmiance PIIT nie chodzi o Orange Polska, ale najprawdopodobniej o doradczą firmę notowaną na GPW – Infovide Matrix.

Telekomunikacja
Ta sieć komórkowa zabrała najwięcej klientów rywalom. Jest też wielki przegrany
Telekomunikacja
Internet z KPO mocno opóźniony? Gotowe tylko 25 proc. sieci
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama