Uwagę odwiedzających pierwszy dzień Mobile World Congress na razie przyciągnęły przede wszystkim nowe słuchawki zaprezentowane przez Samsunga, Motorolę i Sony Ericssona.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych zarówno przez operatorów, jak i użytkowników był [b]Samsung Galaxy S II[/b]. Telefon pracujący pod kontrola systemu operacyjnego Android 2.3 (Gingerbread). Obsługującą HSPA+ słuchawkę wyposażono m.in. w 4,27-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 pikseli oraz dwie kamery – tylną z matrycą 8 megapikseli oraz przednią (2 mpix). Smartfon standardowo wyposażony w jest w moduł obsługi płatności bezstykowych NFC.

Niestety, Samsung nie ujawnił ani ceny, ani terminu dostępności słuchawki na rynku. Koreańska firma pokazała także nowy model tabletu Galaxy Tab, oznaczony numerem 10.1 (do rozdzielczości ekranu). Podobnie jak jego konkurent, także prezentowany na targach tablet Xoom [b]Motoroli[/b], nowy Galaxy Tab jest wyposażony w system Android 4 (Honeycomb), skrojony na potrzeby tabletów. Nowości sprzętowe pokazał także [b]Sony Ericsson[/b]. Najważniejsza z nich to tzw. PlayStation Phone, oficjalnie zwany Xperią Play. Skierowana do mobilnych graczy słuchawka pojawi się wiosną w ofercie amerykańskiego [b]Verizona[/b].

[i]z Barcelony[/i]