Przegląd prasy – poniedziałek 23 maja

Publikacja: 23.05.2011 08:28

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

Szefowie C&W Worldwide nie dostaną bonusu

Andrew Parker

Zarząd Cable and Wireless Worldwide, pogrążonego w problemach operatora, nie spełnił warunków, które pozwoliłyby na uzyskanie końcowego bonusu w ramach 5-letniego programu motywacyjnego. Prezydent John Pluthero i prezes zarządu Jim Marsh nie dostaną nic z powodu niskiego kursu akcji swojej spółki. Program motywacyjny był krytykowany przez wielu inwestorów spółki, których zdaniem menedżerom firmy w nadmiernym stopniu udało się zadbać o swoje interesy w trakcie wydzielenia jej z dawnej grupy Cable and Wireless. Od czasu podziału grupy ich firma już dwukrotnie ogłaszała zagrożenie dla prognozy wyników finansowych. Do tej pory i tak John Pluthero zainkasował ponad 10 mln funtów, a Jim Marsh prawie 9 mln. Od 2006 r. 50 menedżerom Cable and Wireless Worldwide wypłacono 57 mln funtów.

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/5e9cb99c-82ef-11e0-b97c-00144feabdc0.html#axzz1NWhdRVmZ (dostęp po zalogowaniu)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Ceny połączeń nie spadną, ale dostaniemy dużo więcej

Michał Fura

Wejście w czerwcu T-Mobile zmusi konkurentów z Plusa i Orange do szybszego wprowadzania nowych strategii. Więcej darmowych minut już nie tylko do własnej, ale także obcych sieci, większe pakiety internetowe i brak ukrytych kosztów po ich przekroczeniu – takich korzyści mogą się spodziewać w najbliższych miesiącach klienci sieci komórkowych. Będzie to efekt rozgrywki o rynek, jaką stoczą ze sobą Plus, Orange, Play i globalna marka T-Mobile, która 5 czerwca zastąpi Erę. Jej wejściu towarzyszyć mają nowe oferty, na które 13 czerwca odpowie nowościami Plus. Analitycy twierdzą, że kwestią czasu będzie reakcja Orange i Play. Choć szczegółów strategii marketingowych na razie nie ma, eksperci pewni są, że sieci będą poprawiać jakość oferty, ale żadna nie zdecyduje się na kolejne obniżki cen.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=360242 (dostęp płatny)

50 mln euro dla Cyfrowego Polsatu

Michał Fura

Cyfrowy Polsat Finance AB, spółka należąca do Cyfrowego Polsatu, wyemitowała w piątek obligacje zabezpieczone o wartości 350 mln euro z terminem zapadalności w 2018 roku. Moody’s Investor Service Inc. przyznał papierom rating Ba3, a Standard & Poor’s Rating Services ocenił je na BB-. Największa platforma satelitarna na polskim rynku, posiadająca blisko 3,5 mln abonentów, zamierza przeznaczyć pieniądze z emisji obligacji na spłatę kredytu pomostowego, który został wykorzystany do częściowej zapłaty za Telewizję Polsat.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=360251 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Kredyt technologiczny na nowych zasadach

Michał Kołtuniak

Maksymalna dotacja do tego rodzaju inwestycji to 4 mln zł. Warunki jej uzyskania nie będą już uzależnione od wielkości sprzedaży produktów lub usług. Dzisiaj weszła w życie długo wyczekiwana przez przedsiębiorców nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Podstawowym jej celem ma być zwiększenie wykorzystania środków unijnych z tzw. działania 4.3 programu „Innowacyjna gospodarka”. Ta specjalna pula została zarezerwowana dla firm wprowadzających inwestycje polegające na zastosowaniu nowej, własnej lub kupionej technologii i uruchomieniu na jej podstawie produkcji nowych lub udoskonalonych produktów bądź świadczenia usług. Skomplikowany sposób przydzielania dotacji ograniczał jednak zainteresowanie przedsiębiorców.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1050107_Kredyt_technologiczny__na_nowych_zasadach.html (dostęp płatny)

Całe miasto w sieci światłowodów

Bartosz Sawicki

Telekonferencje urzędników zamiast nasiadówek. Jakość zdjęć z monitoringu jest tak dobra, że umożliwiają one pełną identyfikację przestępców. Za trzy lata ratusz oplecie miasto siecią światłowodów. Prace ruszyły. Proszę sobie wyobrazić: nie działają światła na skrzyżowaniu. Pracownik ZDM włącza monitor, kilka kliknięć i wie, co jest przyczyną awarii. Na miejsce wysyła ekipę, która ją usuwa – mówi Bartosz Milczarczyk z biura prasowego ratusza. I potwierdza: – Tak, to prawda. Szykujemy się do wielkiej zmiany jakościowej w mieście.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1050166_Cale_miasto_w_sieci_swiatlowodow.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]

Szefowie C&W Worldwide nie dostaną bonusu

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży