Przegląd prasy – czwartek 11 lipca

Publikacja: 11.07.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Dzięki ofercie telewizyjnej Netia weszła na rynek potrójnej usługi

Michał Fura

Firma uważa, że powinno to zapewnić rentowność projektu, który jest głównym sposobem walki o klientów z kablówkami i zatrzymania spadku klientów dostępu do internetu. – Przekroczenie progu 100 tys. klientów w niecałe dwa lata przerosło nasze oczekiwania i udowodniło, że usługa jest atrakcyjna. To moment, w którym trzeba podjąć decyzję, co dalej. Uznaliśmy, że będziemy nadal rozwijać naszą unikalną ofertę Telewizji Osobistej i inwestować w nią – przekonuje Mirosław Godlewski, prezes Netii.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=454782 (dostęp płatny)

Służby stać na PRISM, ale zapewniają, że nas nie inwigilują

Robert Zieliński, Jakub Kapiszewski

Polskie służby mają możliwości techniczne, by inwigilować telefony i e-maile obywateli według schematu PRISM ujawnionego przez Edwarda Snowdena. Twierdzą jednak, że tego nie robią.Takie działania byłyby w stanie podjąć ABW i jednostka wojskowa NIL, która zajmuje się SIGINT-em, czyli wywiadem elektronicznym. NIL pracuje obecnie na potrzeby misji w Afganistanie. Rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Specjalnych mjr Krzysztof Plażuk powiedział DGP, że nie widzi wspólnego mianownika pomiędzy aferą PRISM a tym, czym zajmują się takie jednostki jak NIL. A takie działania w kraju podczas pokoju byłyby złamaniem prawa.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=454764 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Nokia Lumia i 41 Mpix – premiera w czwartek. Ale specjaliści są sceptyczni

WAT, Reuters

W czwartek Nokia ma zamiar zaprezentować nowy model swojego flagowego produktu – Lumia – z kamerą mającą 41 megapikseli. Czy uda się tym przekonać klientów? Zapowiadany na czwartek model ma być najbardziej rozbudowanym z całej serii Lumia. Koncern na razie nie podaje szczegółów, ale dobrze poinformowane źródła – na które powołuje się agencja Reuters – twierdzą, że kamera ma być głównym wabikiem na klientów. Zresztą tego akurat Nokia nie ukrywa i na swojej stronie internetowej zapowiada, że w czwartek zdradzi „41 milionów argumentów” za kupnem nowej Lumii.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14253519,Nokia_Lumia_i_41_Mpix___premiera_w_czwartek__Ale_specjalisci.html#ixzz2YhX0NvEp

Carlos Slim inwestuje w Shazam, aplikację do rozpoznawania muzyki

ARK

Meksykański multimilioner Carlos Slim, drugi z najbogatszych ludzi na świecie, planuje zainwestować 40 mln dol. w rozpoznającą utwory muzyczne aplikację Shazam. W zamian otrzyma ponad 10 proc. udziałów jej producenta. Pieniądze zainwestowane w aplikację będą wykorzystane na jej rozwój w Ameryce Łacińskiej, coraz ważniejszej dla rynku smartfonów i aplikacji na nie. Celem producentów jest zdobycie miliarda użytkowników.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14251974,Carlos_Slim_inwestuje_w_Shazam__aplikacje_do_rozpoznawania.html#ixzz2YhXDvv9u

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Szerokie pasmo dla Asseco i Daewoo

ANP, PAP

Inwestycja ma być realizowana w formule partnerstwapubliczno-prywatnego (PPP). Zamawiającym jest Agencja Rozwoju Mazowsza. Zwycięska oferta okazała się tańsza niż propozycja grupy Hawe, która przekraczała budżet inwestora opiewający na 475 mln zł brutto. Dzięki inwestycji minimum 90 proc. ludności Mazowsza będzie mieć możliwość podłączenia do internetu. Prywatni partnerzy mają do wybudowania 3680 km tras światłowodowych, 42 węzłów szkieletowych, 308 węzłów dystrybucyjnych oraz sieć dostępową w 33 miejscowościach.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=149741# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Inteligentny dom od telekomu

Urszula Zielińska

Operatorzy upatrują dla siebie szansę w biznesie, który do tej pory zarezerwowany był dla biur projektowych, deweloperów, czy agencji ochrony. W 2012 r. przychody dostawców rozwiązań „inteligentnych” dla gospodarstw domowych wyniosły 25 mld dol. – szacuje firma badawcza Juniper Research. Segment ten przeżywa w ostatnich latach oblężenie nie tylko ze strony deweloperów inwestujących w biurowce naszpikowane wszelkiego typu czujnikami systemów monitoringu i centralnie sterowanymi zamkami w drzwiach, ale też ze strony dostawców elektroniki dla rynku masowego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211633-Inteligentny-dom-od-telekomu.html#.Ud4Z722bu4E (dostęp płatny)

Internet napędza popyt na usługi

Urszula Zielińska

Zainteresowanie rozwiązaniami inteligentnymi dla domu w Polsce rośnie. Nie tylko dlatego, że zmieniamy styl życia – mówi „Rz” Monika Torbińska, dyrektor marketingu usług dla domu Orange Polska. Rz: Inteligentny dom to nie całkiem nowa, ale i nie bardzo stara koncepcja funkcjonowania gospodarstwa domowego z koegzystencji z nowymi technologiami. Czy Polacy interesują się takimi rozwiązaniami? Monika Torbińska: Nie jest to jeszcze wiedza powszechna, ale stajemy się coraz bardziej otwarci na nowe technologie w domu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211634-Internet-napedza-popyt-na-uslugi.html#.Ud4Z8W2bu4E (dostęp płatny)

Koreańczycy zbudują sieć na Mazowszu

Dariusz Wolak

Koreańsko-polskie konsorcjum zainkasuje 458 mln zł za budowę sieci szerokopasmowej w woj. mazowieckim. Agencja Rozwoju Mazowsza wybrała ofertę konsorcjum: KT Corporation, Daewoo i Asseco Poland (w jego skład wchodzą jeszcze cztery inne podmioty) w przetargu na budowę sieci szerokopasmowej na Mazowszu. Jej wartość to 458 mln zł brutto. Nie wiadomo, jaka część przypadnie na Asseco Poland.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211630-Koreanczycy-zbuduja-siec-na-Mazowszu.html#.Ud4Z9m2bu4E (dostęp płatny)

Krajowy rynek usług w chmurze wzrośnie o jedną czwartą

Dariusz Wolak

Rynek cloud computingu w 2012 r. miał wartość 234 mln zł. W tym roku, według firmy PMR, powiększy się do prawie 300 mln zł. Potrzeba ograniczania wydatków, wymuszona spowolnieniem gospodarczym oraz rosnącą konkurencją to główny czynnik napędzający w Polsce rozwój rynku usług zdalnego przetwarzania danych (chmury) – wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR „Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2013. Prognozy rozwoju na lata 2013–2017″.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1211632-Krajowy-rynek-uslug-w-chmurze-wzrosnie-o-jedna-czwarta.html#.Ud4Z-W2bu4E (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Dzięki ofercie telewizyjnej Netia weszła na rynek potrójnej usługi

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?