1,761 mld zł wyniosły w I. kwartale przychody Polkomtela, operatora sieci Plus – podał dziś KGHM, właściciel 24 proc. akcji wystawionej przez właścicieli na sprzedaż telekomunikacyjnej firmy.

To o 4 proc. mniej niż przed rokiem, gdy przychody firmy zamknęły się kwotą 1,83 mld zł. W tym samym czasie Polska Telefonia Cyfrowa (Era) pokazała spadek o1,5 proc., a Centertel (Orange) wzrost o 2,2 proc.

Jak mówił w ostatnich dniach Jarosław Bauc, prezes Polkomtela firma odnotowała wyższy niż wcześniej spadek ARPU (średni przychód na abonenta w miesiącu) w segmencie klientów kontraktowych. Spadało też dalej ARPU w segmencie pre-paid. EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) Polkomtela spadła o 1,5 proc. do 687,1 mln zł, a zysk netto o 8 proc. do 264,89 mln zł.

KGHM podał też, że 31 lipca Polkomtel wypłaci właścicielom część z uchwalonej w kwietniu dywidendy w wysokości 1,53 mld zł. Z przekazanej informacji wynika, że już w 2010 r. operator wypłacił właścicielom dwie zaliczki odpowiadające za 33 proc. całej sumy. W lipcu firma będzie musiała więc wyasygnować jeszcze 1 mld zł.