Wybrani posiadacze smartfonów z systemem Android w ramach rozpoczętego w sierpniu pilotażu będą mogli przez 3 miesiące korzystać z mobilnego internetu bez ponoszenia kosztów – poinformował dziś operator sieci Plus.

Wystarczy, że zainstalują aplikację „Surfplus” i wyrażą zgodę na wyświetlanie reklam w trakcie korzystania z transmisji danych.

Aplikację można pobrać z Google Play lub ze strony podanej w treści SMS-a, którego otrzyma pilotażowa grupa użytkowników sieci Plus posiadających odpowiednie modele telefonów.

W trakcie korzystania z transmisji danych, po przekroczeniu określonego progu użycia lub po pewnym okresie, na ekranie telefonu będzie się pojawiała reklama. Po odczekaniu kilku sekund i kliknięciu na wyświetlający się przycisk „pomiń”, użytkownik będzie mógł dalej korzystać z internetu. Reklamy będą pojawiać się również w trakcie wejścia do internetu przy pomocy aplikacji bez użycia przeglądarki. Ikonka „Surfplus” pojawiająca się w lewym górnym rogu ekranu, będzie sygnalizowała włączenie internetu płatnego bądź darmowego.

Jak podała sieć Plus, w każdej chwili użytkownik będzie miał możliwość powrotu do standardowego APN-u przy pomocy aplikacji lub samodzielnie zmieniając ustawienia. Reklamy przestaną się pojawiać, a do rachunku zostaną dopisane standardowe koszty internetu.