Gmina sieć powstała dzięki środkom z programu e-Vita w 2005 r. Po czterech latach działania gmina zdecydowała powierzyć obsługę prywatnej firmie, która wzięła na siebie utrzymanie sieci i obsługę klientów w zamian za prawo pobierania abonamentu (wcześniej dostęp do internetu był darmowy).

[link=images/pliki/stoszowice_przetarg.doc]Przetarg[/link] wygrała firma ProNet, która od początku bieżącego roku przejęła obsługę klientów. Na podpisanie umowy zdecydowało się 63,5 proc. ze wszystkich użytkowników sieci, którym zaoferowano dostęp o przepustowości 1 Mb/s. Dzisiaj obok nich z sieci korzysta jeszcze 80 osób, którym przysługują darmowe usługi o niższych parametrach.  

Biznesplan GSS zakładał 500 abonentów, jako próg opłacalności przedsięwzięcia. Tej liczby gminna sieć nigdy nie osiągnęła. Sieć zbudowana została na bazie technologii światłowodowej. Linie optyczne łączą węzły sieci, z których sygnał rozsiewany jest za pośrednictwem anten WiFi. Dostawcą tranzytu IP jest Telekomunikacja Polska, jedyny operator hurtowy na terenie gminy.