[b]Piotr Wieczorkiewicz[/b], wieloletni wiceprezes [b]Crowley Data Poland[/b], nie zasiada już w zarządzie operatora – poinformowała spółka w komunikacie. Jako jedyne wyjaśnienie zmiany podano likwidację stanowiska wiceprezesa. Sam Piotr Wieczorkiewicz twierdzi, że odejście z firmy to jego samodzielna decyzja.

Z informacji wynika tez, że do zarządu dokooptowano dyrektora operacyjnego [b]Rafała Pietrzaka[/b] oraz dyrektora finansowego [b]Marcina Oblickiego[/b].

Pietrzak jest absolwentem Instytutu Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z CDP jest związany od ponad 10 lat. Początkowo zajmował się technicznym wsparciem działu handlowego, następnie odpowiadał za sprzedaż usług operatorskich. W 2004 r. został mianowany dyrektorem ds. współpracy z operatorami, odpowiadając za kształtowanie relacji z partnerami z rynku telekomunikacyjnego.

Stanowisko dyrektora operacyjnego objął w 2009 r. Oprócz dotychczasowych obowiązków jego zadaniem stało się projektowanie, utrzymanie oraz rozwój sieci CDP. Równolegle pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Oblicki od 1994 do 2000 roku pracował w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze, m.in. jako dyrektor ekonomiczny. W latach 2000-2009 był związany z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, gdzie sprawował funkcję dyrektora skarbca, a w ostatnim okresie dyrektora pionu finansów. W 2008 r. był członkiem zarządu spółki Centralwings. We wrześniu 2009, został dyrektorem finansowym CIDG, firmy należącej do Grupy Crowley. Oblicki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Podyplomowe Studium Zarządzania Finansowego i Rachunkowości (ACCA).