10 marca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zakończyć postępowanie ws. cen detalicznych połączeń komórkowych realizowanych przez użytkowników telekomu do klientów P4, operatora sieci Play.

Orange Polska, który poinformował o dacie w sprawozdaniu rocznym nie ujawnił, jakiego wyniku postępowania się spodziewa.

Telekom kierowany przez Bruno Duthoit, ujawnił też, że w poczet wyniku za 2013 roku utworzył rezerwy na poczet ewentualnej kary nałożonej na spółkę i trzech pozostałych operatorów komórkowych za udział w tzw. zmowie na rynku telewizji mobilnej. Wysokości rezerwy nie ujawniono.

Sprawa ciągnie się od 2010 r.. To wówczas  urząd wszczął postępowanie antymonopolowe, w którym sprawdzi, czy operatorzy tworzący konsorcjum (które nie wygrało przetargu) uzgadniali między sobą sposób postępowania wobec Info-TV-FM (firma została podzielona, część posiadająca rezerwację częstotliwości dla mobilnej telewizji jest obecnie własnością Cyfrowego Polsatu).

W 2011 r. UOKIK nałożył na cztery sieci komórkowe 113 mln zł kary. Zgodnie z nieprawomocną decyzją, Orange miał zapłacić 35 mln zł, Plus 33,5 mln zł, T-Mobile 34 mln zł, a Play 10,7 mln zł. Za utrudnianie śledztwa Polkomtel i T-Mobile Polska (wtedy PTC ) dostały po 130 i 123 mln zł kary.