DT bliżej zwiększenia swych udziałów w greckim OTE i słowackie plany

Publikacja: 17.02.2014 16:13

Deutsche Telekom jest coraz bliższe zwiększenia swych udziałów w greckim operatorze OTE z 40 proc. do 50 proc. Walory te niemiecki telekom miały przejąć do greckiego rządu Według lokalnych mediów, które są cytowane przez Reutersa, strony prowadzą zaawansowane negocjacje i są bliskie osiągnięcia porozumienia.

Według kursu na giełdzie w Atenach obecna kapitalizacja OTE sięga 6,1 mld euro, co daje wycenę 10 proc. akcji operatora na poziomie 610 mln euro.

O tym, że greckie OTE jest istotne dla strategii Deutsche Telekom świadczyć może fakt, że Timotheus Höttges, nowy prezes DT, po objęciu swej funkcji, pierwsza swą wizytę zagraniczną złożył właśnie w Grecji.

Przez ostatnie pięć lata OTE i DT zainwestowały na greckim rynku około 2 mld euro. A plany na najbliższe cztery lata zakładają wyłożenie na inwestycje kolejnych 1,2 mld euro.

Równolegle do negocjacji z greckim rządem Deutsche Telekom prowadzi rozmowy na Słowacji, gdzie ma 51 proc. udziałów w Slovak Telekom.

Według doniesień tamtejszych mediów niemiecki telekom podpisał z rządem słowackim memorandum  w sprawie nabycia pozostałych 49 proc. udziałów.  DT miałby zdecydować czy jest zainteresowany kupnem tych walorów po dokonaniu wyceny ich wartości, w co miałby być zaangażowany zewnętrzny audytor.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu