[b]Multimedia Polska[/b] przejęły dziś w nocy spółkę z Tarnowa – [b]Internet Solutions[/b] – poinformował dziś [b]Andrzej Rogowski[/b], prezes giełdowej firmy. To pierwszy taki zakup po dłuższej przerwie. Lokalna kablówka obsługuje około 10 tys. abonentów, którym dostarcza łącznie 18 tys. usług.

– Pierwszy raz rozmawialiśmy o przejęciu tej firmy 2-3 lata temu. Wówczas cena, jakiej oczekiwał właściciel była dla nas nie do zaakceptowania. Dziś, uzyskane w toku negocjacji kwoty oceniam jako bardzo dobre – powiedział Rogowski, nie podając jednak wartości transakcji. Spółka ujawni ją dziś w komunikacie.

– Prowadzimy podobne rozmowy w wielu miastach Polski – powiedział prezes Multimediów, ale odmówił ujawnienia jakichkolwiek nazw. Podtrzymał też zainteresowanie udziałem w dużych ruchach konsolidacyjnych. – Nie wykluczamy naszego udziału w konsolidacji rynku w różnych konfiguracjach – powiedział. Pytany, czy to oznacza, że rozważana jest też sprzedaż Multimediów innemu graczowi nie wykluczył tego, ale zaznaczył, że dominująca strategia zakłada, że to kablowa grupa będzie podmiotem przejmującym kontrolę.

Rogowski potwierdził też, że Multimedia interesują się siecią [b]Aster[/b]. Nie chciał jednak zdradzić, czy w tej sprawie spółka kontaktowała się już z właścicielem sprzedawanej sieci – funduszem [b]Mid Europa Partners[/b].