Złośliwe oprogramowanie na Androida będzie groźne dla internetu rzeczy

Publikacja: 27.11.2013 13:59

W przedstawionej prognozie pięciu największych cyberzagrożeń w 2014 roku firma Fortinet przewiduje, że złośliwe oprogramowanie opracowywane na system Android rozprzestrzeni się w przemysłowych systemach kontroli i w Internecie przedmiotów (ang. Internet of Things).

To dlatego, że wraz z przewidywanym zahamowaniem wzrostu sprzedaży telefonów komórkowych w kolejnych latach, twórcy oprogramowania na system Android są zmuszeni szukać nowych rynków zbytu dla systemu operacyjnego firmy Google.

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić