Kanalizacja, szachty… i co jeszcze?

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął wstępne negocjajcje z operatorami sieci kablowych, jak miałaby w praktyce wyglądać realizacji artykułu 139, który wywołał tyle zamieszania na finiszu nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego. Koncepcja nowej regulacji dopiero się rodzi. UKE zapowiada dalsze konsultacje także z innymi operatorami

Publikacja: 21.01.2013 10:00

Kanalizacja, szachty… i co jeszcze?

Foto: ROL

Pierwsze spotkanie regulatora z operatorami odbyło się w ostatni piątek. Uczestniczyli w nim tylko operatorzy sieci kablowych. Wedle informacji od obecnych na nim osób Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprezentował operatorom interpretację prawną znowelizowanego artykułu 139 i wynikające zeń potencjalne możliwości. Podpierano się rozwiązaniami, jakie stosuje rynek niemiecki i francuski.

Jak twierdzą operatorzy konkretów nie podano, bo – ich zdaniem – w ogóle jeszcze ich nie ma. Intencja urzędu – udostępnienie nowych zasobów infrastruktury pasywnej chętnym operatorom – został jednak wyrażona wprost. Natomiast narzędzia wcielenia w życie tej wizji dopiero się narodzą. Operatorom zalecono jednak rozpoczęcie inwentaryzacji własnych zasobów, co umożliwi im opracowanie w przyszłości nowej oferty hurtowej – co, gdzie i za ile. UKE oczekuje bowiem wskazówek, jaka powinna być struktura cen nowej oferty.

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
Jaką Vitarą na różne tereny? Przewodnik po możliwościach Suzuki
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Materiał Promocyjny
Warta oferuje spersonalizowaną terapię onkologiczną
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Materiał Promocyjny
Psychologia natychmiastowej gratyfikacji w erze cyfrowej