Największa Polsce sieć kablowa znowu podniosła maksymalną przepływność usługi dostępu do internetu realizowanej w technologii DOCSIS. Nowy pułap, to 180 Mb/s w dół sieci i 10 Mb/s w górę sieci, a dostępny jest dla biznesu.

Nowy pakiet dostępowy sprzedawany w wersji solo kosztuje w bieżącej promocji 180 zł przy umowie bezterminowej i 135 zł przy umowie na 24 miesiące. Topowy pakiet w ofercie dla biznesu jest o 15 zł droższy, niż 120 Mb/s na 12 miesięcy i o 15 zł tańszy, niż 150 Mb/s bezterminowo z oferty dla klientów indywidualnych.

Klient biznesowy może dodatkowo zakupić m.in. oprogramowanie antywirusowe, zewnętrzny dysk wirtualny, czy stały adres IP. UPC w ofercie dla firm ma swój standardowy zestaw usług, tzn. dostęp do internetu, usługi telefoniczne oraz telewizję, w tym ofertę z licencją na emisję programów telewizyjnych w miejscach publicznych.

UPC samo rozwijało usługi dla biznesu, a pewną liczbę klientów przejęło razem z siecią Aster, która z kolei wcześniej kupiła od Mediatela jego spółkę zależną Mediatel 4B.