Exatel: Inteliso wybrało usługę IP przez publiczną sieć

Publikacja: 24.09.2012 16:16

Jeden z większych hurtowników na polskim rynku telekomunikacyjnym – Exatel – przysłał nam dzisiaj swoje, obszerniejsze od poprzedniego, stanowisko w sprawie sporu z firmą Inteliso, jaki opisywaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy, że w 2010 r. firmy padły (najprawdopodobniej) ofiarą oszustwa, którego efektem były faktury na 230 tys. zł za połączenia na numery w egzotycznych krajach. Operatorzy spierają się do dzisiaj, kto zawinił nadużyciu, i kto ma ponieść jego konsekwencje.

Generalnie połączenia VoIP bazują na komunikacji przez sieć IP. Może to być sieć wydzielona, gwarantująca wysoki poziom bezpieczeństwa, lub otwarty internet, który nie daje takiej gwarancji. Firma Inteliso zdecydowała się skorzystać z drugiego rozwiązania. W związku z powyższym, zgodnie z zapisami umowy i załączoną do niej Szczegółową Specyfikacją Usługi, Exatel nie ponosi odpowiedzialności za połączenia pomiędzy urządzeniami firmy Inteliso, a swoim punktem styku, na którym była udostępniona usługa. Firma Inteliso dysponuje własnym łączem internetowym i poprzez otwartą sieć publiczną Internet odbiera usługę w miejscu jej udostępnienia – pisze m.in. Exatel w swoim stanowisku.

Wedle niego usługa świadczona była zgodnie z regulaminem, i w zgodzie z nim została również rozpatrzona reklamacja Inteliso (co przeciwna strona kwestionuje).

– Biorąc powyższe pod uwagę, Exatel podtrzymuje swoje dotychczasowe stanowisko w sprawie i czeka na rozstrzygnięcie sporu na drodze sądowej – pisze operator.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu