W najbliższych miesiącach Cisco, potentat na rynku sprzętu telekomunikacyjnego, zredukuje zatrudnienie nawet o 3 tys. etatów – prognozują analitycy cytowani przez agencję Retuera.

Zwolnienia, których firma jeszcze nie zapowiedziała, mają być elementem planu cięcia kosztów, który ma przynieść firmie około miliarda dolarów oszczędności rocznie.

Ewentualne zwolnienie 3 tys. osób oznaczałoby zredukowanie personelu koncernu o 4 proc. (firma zatrudnia ok. 73 tys. ludzi). Jeśli ta prognoza okaże się trafiona, to będą to największe zwolnienia w Cisco od 2002 r., kiedy osłabiona po pęknięciu giełdowo-internetowej bańki spekulacyjnej firma pożegnała się z 2 tys. pracowników.

Miesiąc temu Cisco zapowiedziało zamknięcie działu zajmującego się kamerą Flip. Ten biznes Cisco przejęło dwa lata temu za 590 mln dol. Reorganizująca się firma wymieniła ostatnio także szefa polskiego oddziału koncernu. Pawła Malaka, który na razie pozostał w firmie, zastąpił Dariusz Fabiszewski, były dyrektor generalny HP Polska.