Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 11 maja

Publikacja: 11.05.2015 07:30

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Netia wjeżdża na tory

Giełdowy telekom ma wydać na kolejowego operatora 221,9 mln zł. Sam staje się atrakcyjnym kąskiem dla przejmujących. TK Telekom w końcu wyfrunie spod skrzydeł grupy PKP. Kolejowy operator telekomunikacyjny ma trafić w ręce giełdowej Netii. Spółka podpisała w piątek przedwstępną umowę z PKP. Na transakcję, wartą 221,9 mln zł, muszą zgodzić się jeszcze UOKiK i walne zgromadzenie kolejowej grupy.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059269,4299,netia-wjezdza-na-tory (dostęp płatny)

Onet nie oglada się na Wirtualną Polskę

Ringier Axel Springer inwestuje w segment wideo miliony złotych. W końcu tu są najsłodsze konfitury w sieci. Choć Grupa Wirtualna Polska (GWP) od kilku miesięcy rości sobie prawo do bycia liderem polskiego internetu, to na pewno w jednym elemencie dominuje Grupa Onet. To segment wideo, najszybciej rosnący obszar reklamowy w sieci, w tempie nawet 20 proc. rocznie — tylko w tym roku reklama graficzna typu wideo da wydawcom internetowym około 220 mln zł przychodów.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059261,11004,onet-nie-oglada-sie-na-wirtualna-polske (dostęp płatny)

myPhone idzie na Zachód

Niektórym lokalnym producentom smartfonów udało się przebić za granicą. Polak też potrafi.

Kiedy coraz więcej polskich firm, które specjalizują się w sprzedaży chińskiej elektroniki, zaczyna wycofywać się z tego biznesu, to należący do giełdowej grupy TelForceOne myPhone idzie w drugą stronę. Zamiast myśleć o zaprzestaniu sprzedaży smartfonów, rusza na podbój Europy Zachodniej. Zamierza wykorzystać to, że klienci przestali polować na nowości i sięgają po budżetowe modele.  — Coraz większa liczba klientów decyduje się na zakup tańszego smartfona lokalnego dostawcy zamiast droższego flagowca jednej z globalnych marek. Chcemy wykorzystać ten trend i wyjść z naszymi produktami poza Polskę — mówi Mateusz Pośpieszny, dyrektor marketingu w myPhone.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059260,36530,myphone-idzie-na-zachod (dostęp płatny)

Ekshibicjonizm w sieci nie popłaca

Nieobecność w sieci może oznaczać brak szans na atrakcyjne zatrudnienie, ale obecność w niej musi być przemyślana. Ponad 70 proc. kandydatów, którzy nie otrzymali pracy, odpadli podczas rekrutacji, bo pracodawcy nie spodobało się to, co znalazł na ich temat w internecie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059240,24865,ekshibicjonizm-w-sieci-nie-poplaca (dostęp płatny)

Siemens stawia na druk 3D

Od proszku do kilkusettonowej turbiny gazowej — Siemens testuje technologię druku 3D. Nowatorskie rozwiązanie chce włączyć do produkcji

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059275,21513,siemens-stawia-na-druk-3d (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Netia jesienią może przejąć TK Telekom

Polskie Koleje Państwowe podpisały przedwstępną umowę sprzedaży telekomunikacyjnej spółki. Blisko 222 mln zł zapłaci Netia za 100 proc. udziałów prywatyzowanego TK Telekom, operatora świadczącego usługi firmom i innym operatorom. W piątek przed południem Polskie Koleje Państwowe i giełdowy operator stacjonarny podpisały przedwstępną umowę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275959-Netia-jesienia-moze-przejac-TK-Telekom.html (dostęp płatny)

Wirtualny świat także w urzędzie

Awatar większości z nas kojarzy się z filmową superprodukcją. Dzięki spółce InteliWise można na niego trafić np. na stronie Ministerstwa Gospodarki. InteliWise postawiło na rozwiązania ułatwiające kontakt klienta z firmą. Jej oferta to takie produkty jak live chat czy wirtualny doradca. Mówiąc wprost, są to rozwiązania mające znacząco ułatwić znalezienie poszukiwanej przez nas informacji na stronie internetowej spółki.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275877-Wirtualny-swiat-takze-w-urzedzie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Netia wjeżdża na tory

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą