[b]Aster[/b] oficjalnie poinformował [link=http://www.rp.pl/artykul/439825,553166-Aster-kupil-operatora-GHNET–UPDATE-.html]dzisiaj o przejęciu małopolskiej sieci ISP [b]GHnet[/b][/link]. – Dzięki transakcji, Aster przejmie 150 klientów biznesowych obsługiwanych do tej pory przez GHnet. Są to przede wszystkim firmy małej i średniej wielkości, korzystające z usług dostępu do Internetu. 50 firm posiada umowy SLA – podała spółka.

Łącznie Aster przejął razem z GHnetem 16,5 tys. klientów w rejonie Krakowa i Radomia. Wartości transakcji nie podano, ale wedle naszych informacji wyniosła ona ok. 30 mln zł. Operator kablowy zapowiada wprowadzenie do sieci GHnet takich usług, jak wideo na życzenie, telefonia komórkowa i mobilny dostęp do internetu.

Aster świadczy usługi dla 380 tys. abonentów telewizji analogowej, ok. 96 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 177 tys. abonentów internetu, ponad 70 tys. abonentów telefonii stacjonarnej i ponad 66 tys. abonentów telefonii komórkowej (dane z 31 września 2010 r.)