Orange Polska uruchomił usługę Orange Cloud – wirtualnego dysku w chmurze. Dla klientów operatora usługa jest bezpłatna.

Każdy użytkownik Orange Cloud ma do dyspozycji własny obszar dysku, do którego dostęp jest chroniony indywidualnym hasłem. Dzięki temu może na nim bezpiecznie przechowywać dowolne pliki – zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty, a w razie chęci także dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi, udostępniając im wybrane zasoby poprzez portale społecznościowe lub e-mail. Usługa umożliwia również tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych kontaktów, kalendarzy i innych ważnych informacji zapisanych w smartfonach czy tabletach.

Orange Cloud jest dostępny w kilku opcjach. Klienci abonamentowi usług mobilnych Orange oraz Neostrady i pakietów z Neostradą otrzymują 5 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych  z i do chmury. Natomiast klientom usług mobilnych w ofercie Orange na kartę operator proponuje 1 GB przestrzeni dyskowej oraz  bezpłatny transfer danych z i do chmury. Wszyscy inni mogą liczyć już tylko na 1 GB przestrzeni dyskowej.

Klienci, którzy potrzebują większej przestrzeni dyskowej mają dodatkowo do wyboru pakiety płatne, z których mogą korzystać w formie miesięcznego abonamentu.