[b]Cisco[/b] zaprezentowało konsumencki system telepresence (teleobecności), nazwany Umi. Urządzenie (kamera HD, konsola i pilot zdalnego sterowania) wymaga szerokopasmowego łącza internetowego oraz telewizora HD. Cena Umi to 599 dol. Miesięczny abonament za usługę to 24,99 dol.

Nowy produkt Cisco miażdżąco [link=http://www.businessinsider.com/has-cisco-completely-lost-it-600-for-a-home-video-chat-system-2010-10)]skrytykowali[/link] m.in. autorzy branżowego seriwsu [b]Business Insider[/b], przypominając, że funkcjonalność wideoczatu oferuje m.in. oprogramowanie [b]Skype[/b] czy [b]Logitech[/b], a wysokiej jakości połączenia wideo są elementem systemu iOS firmy [b]Apple[/b], instalowanego w iPhone 4 oraz dostępnego w iPhone 3GS.

System Umi najprawdopodobniej skierowany jest do wąskiej niszy klientów któzy już wypróbowali rozwiązania klasy Telepresence i chcą w domu korzystać z połączeń o podobnej jakości. Cisco liczy jednak, że Umi nie będzie produktem niszowym i oferuje możliwość udostępniania filmów nagranych w systemie na portalach m.in. Facebook czy YouTube.