Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, grupa, która stoi za stacją, ujawniła dziś datę startu i logotyp stacji, która najprawdopodobniej jako ostatnia ruszy w ofercie tzw. pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. – Start kanału zaplanowano na 28 kwietnia 2014 roku. Właścicielem koncesji jest należąca do grupy kapitałowej ZPR spółka TV Spektrum, której prezesem jest Ewa Lampart – podała firma.

Jutro, w sobotę, w ramach pierwszego pakietu stacji naziemnej telewizji cyfrowej ruszają stacje TVP ABC i TV Trwam (w miejsce TVP Info). TVP ABC zakłada docelowo udział w rynku oglądalności na poziomie 1 proc. Od jutra dostępny będzie nie tylko w naziemnej telewizji cyfrowej, ale też w wybranych sieciach operatorów kablowych – m.in. UPC, Vectra, Toya i Netia. – Trwają rozmowy z przedstawicielami platform cyfrowych –podała TVP.

Do 15 marca skład pakietu będzie wyglądał następująco: TVP ABC, TV Trwam, TVP1 i TVP2 (w standardowej rozdzielczości), ATM Rozrywka, TTV, Polo TV i Eska TV. Potem stacje TVP1 i TVP2 znikną z multipleksu pierwszego – zwolnią się miejsca na nowy kanał Stopklatka TV i właśnie a stację Fokus TV. Stopklatka TV deklaruje, że jest już do startu gotowa.-Liczymy na to, że nasz nowy kanał filmowy Stopklatka TV może z czasem osiągnąć udział w rynku na poziomie 2-2,5 proc. – mówi Piotr Reisch, prezes Kina Polska TV, które wspólnie z Agorą odpowiada za kanał.