[b]Vodafone[/b] uruchamia na niemieckim rynku hybrydowe usługi telewizyjne, w tym pakiety kanałów w językach narodowych dużych mniejszości. Jednym z takich pakietów będą programu polskojęzyczne. Dzisiaj do pakietu należą kanały [b]TVP[/b]: TVP Info, Kultura i Polonia oraz TVN. Poza pakietem polskim niemiecki operator oferuje również pakiety turecki i rosyjski.

Vodafone testował hybrydowe usługi TV od grudnia zeszłego roku. Niedawno uruchomił ofertę komercyjną. Jądrem oferty jest domowe urządzenie STB z nagrywarką wyposażoną w dysk 320 GB. Hybrydowe STB umożliwia podłączenie analogowej linii kablowej, linii ADSL, jak również odbiór sygnału z cyfrowych platform satelitarnych. Tym samym Vodafone udostępnia nie tylko własne treści IPTV, ale i ofertę – płatną i darmową – innych operatorów.

Dzisiaj urządzenie (z towarzyszącą mu ofertą) sprzedawane jest tylko w pakiecie z innymi usługami Vodafone: dostępem do internetu i usługami głosowymi. Wcześniej, bo jeszcze w 2009 r. Vodafone uruchomił usługi IPTV we własnej sieci ADSL (operator korzysta z dostępu regulowanego), ale w ubiegłym roku przestał je aktywnie promować, szykując start hybrydowej oferty.