Piotr Wiśniewski dokupi akcje Tele-Polski

Publikacja: 21.12.2011 16:24

Właściciel spółki W Investments Ltd., posiadającej  33,01 proc. spółki telekomunikacyjnej Tele-Polska Holding (TPH) zadeklarował w rozmowie z nami, że chciałby zwiększyć zaangażowanie w firmę. – Zaczynamy kupować akcje na rynku. Rozmawiamy na ten temat z pozostałymi znaczącymi akcjonariuszami spółki: Elrizimą i Al Awael – powiedział Piotr Wiśniewski.

– Chciałbym dokupić minimum 17 proc., tak aby osiągnąć prób 50-proc. – zadeklarował.

Zapewnia przy tym, że nie ma związków z żadnym z dwóch pozostałych dużych udziałowców Tele-Polska Holding (choć komentatorzy rynku giełdowego, „obstawiali” niegdyś, że rodzina Wiśniewskich świetnie zna udziałowców Elrizimy).

– Wydaje nam się, że akcje Tele-Polska Holding, to dobra inwestycja – tłumaczy Piotr Wiśniewski. – Grupa dobrze radzi sobie na rynku mimo cięć stawek MTR. Wierzę, że w 2012 i 2013 r. jej wyniki będą dobre – powiedział Wiśniewski nie podając szczegółów co do swoich oczekiwań.

Tele-Polska Holding zamierza przenieść się w przyszłym roku na główny rynek GPW (podobne plany miała na ten rok). Zarząd, którym kieruje Bernhard Friedl, przygotowuje prospekt emisyjny.  Kapitalizacja firmy, której akcje notowane są na NewConnect  wynosi obecnie niecałe 50 mln zł. W najlepszym momencie sięgała blisko 100 mln zł.

Tele-Polska Holding kilka razy w tym roku modyfikowała prognozę, za każdym razem obniżając oczekiwania co do przychodów. Ze 185 mln zł zapowiadanych w początku roku, zarząd zszedł do 162 mln zł (w sierpniu), a następnie do 155 mln zł (w listopadzie). Najaktualniejsza prognoza TPH mówi, że EBITDA grupy w 2011 r. wyniesie 6 mln zł, a zysk netto 1,8 mln zł.

Tele-Polska Holding zajmuje się przede wszystkim hurtem telekomunikacyjnym. W skład grupy wchodzi kilka firm: TelePolska, DiD, Cool47, eTelko i Teltraffic.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu