Dzięki wykorzystaniu DOCSIS 3.0 UPC zaproponowało łącza internetowe o przepustowościach do tej pory niedostępnych na polskim rynku. W cenie najwyższego, 200 zł abonamentu miesięcznego, klienci będący w zasięgu sieci UPC otrzymają łącze o nominalnej przepływności 120 Mbit/s (wysyłanie danych z prędkością do 10 Mbit/s). Łącze 50 Mbit/s (upload 5 Mbit/s) sprzedawane jest za 120 zł miesięcznie, łącze 25 Mbit/s (upload 1,5 Mbit/s) to koszt 90 zł co miesiąc. Najtańsze są łącza 8 Mbit/s (75 zł, 1 Mbit/s upload) oraz 1 Mbit/s (50 zł, upload 128 kb/s). To ostatnie dostępne jest także w specjalnej promocjo dla studentów za 39 zł miesięcznie. Do tej pory najszybsze oferowane przez UPC łącze miało przepustowość do 30 Mbit/s. Najszybsze łącza oferowane przez konkurencję mają wyraźnie niższe parametry. TP sprzedaje łącze o przepływności 20 Mbit/s za 300 zł miesięcznie. W Netii takie samo łącze kosztuje 305 zł co miesiąc.

Hasło reklamowe nowych usług UPC – „fiber power”, czyli „potęga światłowodu”, ewentualnie „kabla” na razie należy rozumieć dosłownie. Operator nie oferuje bowiem na razie rotuerów WiFi, które pozwalałyby na korzystanie z najszybszych łącz bezprzewodowo. – Takie routery pojawią się w naszej ofercie w przyszłym roku – zapewnił Jarosław Pijanowski, dyrektor marketingu i członek zarządu UPC. Operator szacuje, że w zasięgu jego najnowszych usług jest ok. 30 proc. klientów (UPC dociera do ok. 2 z 13,5 mln polskich gospodarstw domowych). – Do końca 2010 r. w zasięgu znajdą się wszyscy nasi klienci – zadeklarował Simon Boyd.

Ofensywę na rynku dostępu do Internetu UPC wspiera też odświeżeniem swojej oferty telefonicznej. Operator obniżył do 39 gr. stawkę za minutę połączenia z sieciami komórkowymi (z wyłączeniem operatorów Play i Cyfrowy Polsat). Dodatkowo, liczba minut wliczonych abonament w taryfie Basic 30 ulega podwojeniu, be żadnych dodatkowych warunków. UPC wprowadziło też nową taryfę „Non-Stop Europa i Świat. W ramach 95-złotowego abonamentu można bez jakichkolwiek limitów łączyć się z numerami stacjonarnymi w USA, Kanadzie, Australii oraz 19 krajach Europy (Austria, Belgia, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania (włącznie z Wyspami Kanaryjskimi i Balearami), Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Węgry i Włochy).

[i]Masz pytanie: wyślij e-mail do autora: [mail=t.boguszewicz@rpkom.pl]Tomasz Boguszewicz[/mail][/i]