Pięć rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-790 MHz ma służyć do nadawania lokalnych programów naziemnej telewizji cyfrowej lub cyfrowego radia na multipleksach L4, L5, L6, L7 i L8. Obecnie analogowo naziemnie nadawany jest na nich program lokalnej Telewizji Odra (nadawca ma koncesję ważną do 13 kwietnia 2015 roku i może ona zostać przedłużona). Oprócz nich mogą tam być jednak do końca 2020 roku rozpowszechnianie także inne koncesjonowane przez KRRiT stacje.

Zainteresowani nadawaniem na wymienionych multipleksach nadawcy mogą zabrać głos w konsultacjach do 1 sierpnia tego roku.

Jeśli zgłosi się więcej niż jeden, UKE będzie musiało rozpisać konkursy. Po przejściu Polski na naziemne nadawanie cyfrowe na niektórych obszarach kraju pozostało dosłownie kilku nadawców regionalnych stacji telewizyjnych, którzy wciąż nadawali jeszcze z pojedynczych nadajników w pojedynczych miejscowościach analogowo. UKE porządkuje te kwestie od końca ubiegłego roku. W innych konkursach na zagospodarowanie lokalnych multipleksów oprócz dotychczas nadających tam stacji zgłosiła się także np. spółka 4Fun Media, która już zaczęła naziemnie cyfrowo nadawać swoje kanały 4fun.tv i TV Disco m.in. w województwie łódzkim, śląskim i świętokrzyskim.