Firma Panasonic przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży smartfonów z systemem Androidem na europejskim rynku. Miałyby się one pojawić w sklepach wiosną tego roku. Japoński producent ma też plany wejścia z nimi na rynki w USA i kilku krajów azjatyckich.

Smartfony Panasonica mają być wzorowane na aparatach cyfrowych Lumix. Producent sprzedawał takie modele przez krótki czas na japońskim rynku. Teraz Panasonic planuje rozszerzyć zasięg działania i jak poinformował Reuters, prowadzi w tej sprawie rozmowy z dużym operatorem telekomunikacyjnym w Europie. Celem jest sprzedanie 7,5 mln sztuk smartfonów do 2015 roku.

Premiera smartfonów, które Panasonic planuje sprzedawać w Europie i USA ma nastąpić w styczniu przyszłego roku podczas targów Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas, największej wystawie elektroniki użytkowej na świecie. Wyróżnikiem smartfonów Panasonica ma być m.in. 13,2- megapiselowy aparat cyfrowy.

Panasonic już był obecny ze swoimi telefonami komórkowymi na rynkach europejskich i w Chinach. Jednak w 2005 roku firma wycofała się z tego segmentu z uwagi na ostrą konkurencję cenową ze strony innych producentów.