Przegląd prasy – piątek 23 sierpnia

Publikacja: 23.08.2013 07:53

Do sklepu ze smartfonem. Showrooming dotarł nad Wisłę

Mariusz Piotrowski

Polacy lubią szukać tanich okazji w internecie, ale nie robimy tego już tylko w domu – coraz częściej chodzimy na zakupy ze smartfonem, by obejrzeć produkt i od razu na miejscu sprawdzić, gdzie możemy znaleźć go najtaniej. – To ogromne zagrożenie, ale i szansa dla tradycyjnych sklepów – mówią.eksperci.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14479458,Do_sklepu_ze_smartfonem__Showrooming_dotarl_nad_Wisle.html

Hollywood idzie po pieniądze do internautów. Nawet Stallone

Paweł Górecki

Reżyser filmu z Sylvestrem Stallone potrzebuje 250 tys. dolarów na dokończenie filmu. Prośbę o wsparcie zamieścił na największym internetowym serwisie crowdfundingowym Kickstarter.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14476023,Hollywood_idzie_po_pieniadze_do_internautow__Nawet.html

Tesco stawia na VOD. Wypożyczalnia filmów pogrąży Netflix?

mapi

Brytyjska sieć hipermarketów intensywnie rozwija Blinkbox – swój własny serwis, którego użytkownicy mogą za opłatą oglądać filmowe i serialowe nowości. Eksperci uważają, że to strzał w dziesiątkę, bo oferta Tesco jest znacznie tańsza niż konkurencyjnych serwisów VOD, jak Netflix, a do tego Brytyjczycy proponują też masę filmowych premier za darmo

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14475748,Tesco_stawia_na_VOD__Wypozyczalnia_filmow_pograzy.html

TVN zainwestuje w cyfrowe stacje

Magdalena Lemańska

Media. Telewizyjna grupa podała w końcu pierwsze wyniki oraz liczbę klientów platformy nC+ i zapowiedziała wzmożone inwestycje w swoje kanały TVN 7 i TTV nadające w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Choć dobre wyniki finansowe w II kwartale tego roku Grupa TVN zawdzięcza głównie ściętym z powodu kryzysu na reklamowym rynku kosztom, w planach na kolejne miesiące ma już inwestowanie w nowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej: TVN 7 i TTV. Ich wpływy z reklamy i sponsoringu w II kwartale wzrosły rok do roku o 24 proc. dzięki rosnącemu zasięgowi usługi.

http://www.parkiet.com/artykul/26,1335785-Wyniki-finansowe-TVN.html

Hawe powalczy jeszcze o kilka kontraktów

Urszula Zielińska

Po zdobyciu kontraktu na budowę sieci Internetu dla Podkarpacia grupa liczy na Śląsk i Małopolskę i udział w inwestycji w Wielkopolsce. Z niecałych 2,3 zł do 3,5 zł, czyli o ponad 50 proc. urósł w ciągu kilkunastu sesji kurs akcji Hawe, grupy budującej i dzierżawiącej operatorom sieci światłowodowe w kraju. To efekt starań firmy o odzyskanie zaufania giełdowych inwestorów: spotkań, zmian we władzach (poszerzonych o znane nazwiska) oraz w końcu pierwszej od miesięcy pozytywnej rekomendacji (z wyceną akcji 5,6 zł autorstwa Kalliwoda Research).

http://www.parkiet.com/artykul/9,1335792-Hawe-powalczy-jeszcze-o-kilka-kontraktow.html

Google rzuca wyzwanie płatnej TV

The Wall Street Journal

Koncern stara się o prawa do transmitowania w sieci meczów ligi NFL. Portal All Things D podał właśnie, że menedżerowie Google’a spotkali się z przedstawicielami National Football League (Narodowej Ligi Futbolowej; NFL), omawiając między innymi kwestię dostępu do tzw. niedzielnego pakietu meczowego, umożliwiającego oglądanie wszystkich spotkań NFL, które jak dotąd można oglądać jedynie poprzez DirecTV.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1215361-Google-rzuca-wyzwanie-platnej-TV.html (dostęp płatny)

Platforma nC+ straciła ok. 200 tysięcy klientów

Magdalena Lemańska

Na koniec I półrocza miała 2,3 mln abonentów – podał TVN i zapowiedział inwestowanie w cyfrowe kanały naziemne. Przy okazji raportowania wyników finansowych za II kwartał TVN podał w końcu wyniki platformy nC+, w której ma udziały wspólnie z Grupą Canal+ i Liberty Global. Na koniec czerwca nC+ miało 2,3 mln abonentów, jej średni przychód z jednego jej abonenta wynosił 63,4 zł, a całkowite przychody platformy sięgnęły 1,14 mld zł.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1215359-Platforma-nC+-stracila-ok-200-tysiecy-klientow.html (dostęp płatny)

Straciliśmy kilka lat

Urszula Zielińska

Efekty ugody z rządem będą widoczne szybko. Byliśmy gotowi działać i na 800 MHz, i na 850 MHz. Nie z naszej winy straciliśmy kilka lat, które będziemy teraz próbowali nadrobić. Dla nas jest to trudny kompromis, ale umożliwiający wreszcie podjęcie prac związanych z budową i rozwojem nowoczesnej sieci transmisji danych. Efekty będą widoczne bardzo szybko – mówi członek zarządu Sferii Dariusz Trzeciak w rozmowie z dziennikiem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1215340-Stracilismy-kilka-lat.html (dostęp płatny)

Supertablet dla szefa Gazpromu

Wiadomo już, kto wygrał przetarg na superkomputer za 3,5 mln dolarów dla Aleksieja Millera. Gazprom miesiąc temu ogłosił przetarg na supertablet dla swojego szefa. Rosjanie nazwali urządzenie „ruchomym zautomatyzowanym miejscem pracy”. Zgłosiło się sześć firm – wszystkie rosyjskie. Wart 115 mln rubli (3,5 mln dol.) kontrakt dostanie Sapran Group, który zaproponował taką właśnie cenę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1215362-Supertablet-dla-szefa-Gazpromu.html (dostęp płatny)

Zmiana lidera w sieci

kru

W lipcu po raz pierwszy od ponad dwóch lat portal Yahoo! odwiedziło więcej użytkowników niż strony Google. Według firmy analitycznej comScore strony należące do Yahoo! w ciągu miesiąca odwiedziło 196,6 mln internautów, podczas gdy Google – „tylko” 192,3 mln. Yahoo! ostatni raz był na czele zestawienia w maju 2011 roku. Analitycy z comScore zwracają uwagę, że liczba użytkowników Yahoo! w ciągu roku wzrosła o 20 proc.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1215406-Zmiana-lidera-w-sieci.html (dostep płatny)

Do sklepu ze smartfonem. Showrooming dotarł nad Wisłę

Mariusz Piotrowski

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu