Multimedia Polska poinformowały o wygranej sprawie sądowej ze skargi o nieuczciwe praktyki rynkowe przeciw gorzowskiej spółce EuroActiv – dystrybutorowi usług platformy satelitarnej Cyfra+ (dzisiaj nc+). Wedle zarzutów Multimediów gorzowski dystrybutor udzielał abonentom nieprawdziwych informacji  na jej temat.

– Była między innymi mowa co do rzekomego przejęcia naszej spółki przez Cyfrę+, złej kondycji finansowej, kiepskiej jakości sieci i usług Multimediów. Straszono abonentów zakończeniem działalności Multimediów w ogóle, albo na danym obszarze oraz zaprzestaniem emisji sygnału analogowego – mówi Anna Janusz z biura prasowego Multimediów. Operator nie potrafi powiedzieć, ilu abonentów mógł stracić przez takie praktyki na obszarze dystrybucyjnym EuroActive.

Multimedia powzięły informację o praktykach tej firmy od swoich abonentów jeszcze w 2010 r. Sprawa toczyła się przed sądem w Gliwicach. Ten nakazał EuroActiv zaprzestanie nieuczciwych działań, wydanie i publikację w gorzowskiej prasie stosowanego zadośćuczynienia oraz dotację na rzecz jednego z gorzowskich teatrów.

Wyrok nie jest prawomocny.