Tele-Polska Holding notuje w 2013 roku mniejsze przychody, ale większy zysk

Publikacja: 12.02.2014 15:42

Grupa Kapitałowa Tele-Polska Holding opublikowła wyniki finansowe za 2013 roku. Firma osiągnęła  ponad 210 mln zł przychodów ze sprzedaży usług telekomunikacyjnych (nieznacznie mniej niż rok wcześniej) , wynik EBITDA na poziomie 14,9 mln zł oraz zysk netto w wysokości 7,77 mln zł.

Zarząd spółki jest zadowolny z  rozwoju, jaki notuje segment detaliczny zarówno  w zakresie klientów indywidualnych, jak i biznesu. Firma w stosunku do roku wcześniej o około 2,5 mln poprawiła zysk netto przy przychodach ze sprzedaży nieznacznie mnieszych. Jak przekonują szefowie TPH to efekt poprawienia rentowności sprzedaży usług. Sprzedaż w segmencie detalicznym wyniosła 98 mln zł , co zonaczłoa  27 proc. wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

– Udało nam się uzyskać rekordowy wynik na poziomie zysku netto. Systematyczna poprawa wyników, jest efektem realizowanej od kilku lat strategii rozwoju koncentrującej się na segmencie detalicznym.  W tym roku planujemy zbliżyć się do 10 mln zł zysku netto  – mówi Marek Montoya, członek zarządu Tele-Polska Holding.

Tele-Polska Holding podtrzymuje również plany przejścia na główny rynek GPW.

– Pod koniec nowego roku zawiesiliśmy ofertę publiczną. Obecnie otrzymujemy pozytywne sygnały od inwestorów instytucjonalnych doceniających to, że uwzględniliśmy ich uwagi, zwłaszcza te mające charakter korporacyjny i sprawozdawczy. Dodatkowo widzimy poprawę sytuacji na warszawskiej giełdzie. Czynniki te powodują, że w najbliższych tygodniach zapewne podejmiemy decyzję o wznowieniu oferty publicznej  – podkreśla Montoya.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wpływy z emisji grupa telekomunikacyjna zamierza przeznaczyć na rozwój bazy abonenckiej, czyli przede wszystkim akwizycję klientów indywidualnych, rozbudowę infrastruktury sieciowej i stworzenie centrum przetwarzania danych dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Środki z emisji nie będą finansowały projektu sprzedaży energii, który w przypadku sukcesu dodatkowo zasili spółkę kapitałem.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu