Cyfrowy Polsat: mobilna telewizja za mniej niż 15 zł miesięcznie

Usługa ma ruszyć w Cyfrowym Polsacie przed Euro 2012 i być „raczej tańsza niż droższa” – zapewnił przedstawiciel spółki

Publikacja: 12.04.2012 14:10

– Kończymy analizę oferty płatnej tej usługi, nie mogę podać szczegółów, ale będzie to oferta raczej tańsza niż droższa, bo na rynku mamy już stosunkowo tanie oferty płatnych telewizji, jak np. kosztujący 15,5 zł pakiet MiniHD Cyfrowego Polsatu – mówił na dzisiejszej konferencji Emitela i KRRiT poświęconej telewizji DVB-T Maciej Staszak, dyrektor pionu strategii i rozwoju w Cyfrowym Polsacie.

Mobilna oferta należącej od tego roku do Cyfrowego Polsatu spółki  Info-TV-FM (wygrała rozpisany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konkurs na operatora mobilnej telewizji w Polsce) ma być gotowa na przełomie kwietnia i maja. Jak zapewnił Staszak, Info-TV-FM rozmawia o oferowaniu usługi ze wszystkimi dużymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce.

– Nie tylko Polkomtel i Cyfrowy Polsat są  naszymi potencjalnymi partnerami . Także T-Mobile, Orange i Play, to gracze, którzy mogą być zainteresowani współpracą. Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi. Dwóch operatorów – jednym z nich jest Cyfrowy Polsat – już podjęło decyzję o współpracy z Info-TV-FM – powiedział Staszak. Nowa oferta mobilnej TV Cyfrowego Polsatu ma ruszyć przed startem mistrzostw Euro 2012.

Umowy z abonentami i urządzenia odbiorcze mają zapewnić odbiorcom operatorzy tej usługi. – Jestem w stanie wyobrazić sobie, że w takim modelu dekoder do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej mógłby kosztować nawet 1 zł – mówił Staszak.

Info-TV-FM zakłada, że w ofercie mobilnej telewizji będzie oprócz wszystkich stacji dostępnych bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej także osiem dodatkowych stacji telewizyjnych i 12 radiowych. – Łącznie ok. 40 stacji radiowo-telewizyjnych – powiedział Staszak. W zakresie zainteresowań spółki (decyzję w tej sprawie musi zaakceptować UKE i KRRiT) są kanały filmowe, serialowe, sportowe, rozrywkowe i dziecięce.

Do końca kwietnia 2014 r. – zgodnie z warunkami rezerwacji częstotliwości – usługa ma potencjalnie docierać do ok. 15 mln Polaków. – Po 2015 r. możliwe jest rozwijanie zasięgu ogólnopolskiego. Na pewno interesujące byłoby rozwijanie go na terenach, w które Polacy jeżdżą na wakacje, oraz wzdłuż autostrad. Ta druga opcja umożliwiłaby podłączenie przenośnych odbiorników np. do zagłówków  foteli samochodowych i oglądanie telewizji w czasie jazdy – mówił.

Usługa ma być odbieralna nie tylko na przenośnych odbiornikach telewizyjnych, ale także na dekoderach do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, tabletach czy komórkach. – Kluczem do powodzenia tej usługi jest jej dostępność na jak najszerszej gamie urządzeń – uważa Staszak.

Zdaniem Cyfrowego Polsatu tylko połączenie oferty mobilnej telewizji z kanałami naziemnej telewizji cyfrowej, da jej rynkową szansę. Na innych europejskich rynkach mobilna TV nie odniosła do dzisiaj biznesowego sukcesu.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu